ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

20/01/2011 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.286) - Η 9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΑΝΔΡΩΝ *Η 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ *ΚΑΜΠ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ *ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  20.01.2011 02:00       1173

-. Συνεχίζεται το Σάββατο (22/1) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, με την 9η αγωνιστική. Αναλυτικά:

Κολ. Ποσειδώνιο        14.30   ΠΑΟΚ – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                (Αδαμάσογλου, Πολυχρονόπουλος)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  16.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΙΟΥ

                                                (Σταυρίδης, Αχλαδιώτης)

Κολ. Εθν. Πειραιά       17.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

                                                (Κωνσταντινίδης, Μικεδάκης)

Κολ. Ν. Σμύρνης        19.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Μπιράκης)

Απευθείας από την ΕΤ 1

Κολ. ΝΟΒ                   19.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Κατσαρός, Κυράνης)

Κολ. Π. Φαλήρου        19.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΠΑΟ

                                                (Δαμιανάκης, Παϊρακταρίδης)

Η Βαθμολογία

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 106-41             24

2. ΝΟ ΧΙΟΥ                           94-50               19

-. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ                        64-47               19

4. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      80-50               18

................................................................................

-. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      77-49               18

6. ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ           66-70               10

7. ΠΑΟΚ                                 66-66               9

-. ΕΘΝΙΚΟΣ                           65-78               9

9. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     63-79               6

-. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ          69-93               6

.....................................................................................

11. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                   39-78               4

12. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                    40-128             0

Επόμενη αγωνιστική (29/1): ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (28/1), ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΠΑΟΚ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

-. Το Σαββατοκύριακο, συνεχίζεται και το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, με την 2η αγωνιστική.

ΣΑΒΒΑΤΟ, 22/1, ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Κολ. Ηρακλείου          ΟΦΗ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

                                    (Βασιλείου, Χατζηαναστασίου)

ΣΑΒΒΑΤΟ, 22./1, ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Κολ. Αργοστολίου      13.00   ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ

                                                (Μοίραλης, Κουρέτας)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 23/1, ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

κολ. Περιστερίου        15.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ                                             (Σταυρόπουλος, Μπιράκης)

κολ. Χανίων                17.00   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ

                                                (Βασιλείου, Γιαννακάκης)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 23/1, ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Κολ. ΑΝΟΓ                15.00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Κατσαρός)

Κολ. Ιλίσιο                  15.15   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

                                                (Μπουδραμής, Κουρτίδης)

Βαθμολογίες

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                     17-3     3

-. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ               12-8     3

-. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   10-7     3

...................................................................

4. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ        7-10     0

-. ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ   8-12     0

6. ΟΦΗ                                    3-17     0

Επόμενη αγωνιστική (30/1): ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (29/1), ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΟΦΗ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ         12-5     3

-. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                      10-6     3

-. ΗΡΑΚΛΗΣ                          9-5       3

...................................................................

4. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    5-9       0

-. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              6-10     0

6. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              5-12     0

Επόμενη αγωνιστική (30/1): ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

-. Καμπ προετοιμασίας, εν όψει του αγώνα της ερχόμενης Τρίτης (κολ. Εθνικό Πειραιά, 20.00) με την ΟΛΛΑΝΔΙΑ για την προκριματική φάση του World League, πραγματοποιεί η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Ανδρών από την ερχόμενη Κυριακή 23/1 (18.00) έως και την Τρίτη στο ολυμπιακό κολυμβητήριο του Ζαππείου.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Ντράγκαν Άντριτς, κάλεσε για προετοιμασία τους εξής πολίστες: Χρήστο Αφρουδάκη, Γιώργο Ντόσκα, Μανώλη Μυλωνάκη, Βαγγέλη Δελακά, Γιάννη Φουντούλη (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ), Στέλιο Πρωτονοτάριο, Κώστα Τσαλκάνη, Αλέξανδρο Γούνα, Άγγελο Βλαχόπουλο, Διονύση Καρούντζο, Αρτίν Ελμισιάν, Μάνθο Βουλγαράκη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Κώστα Γαλανίδη, Κώστα Μουρίκη, Ανδρέα Μιράλη (ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ), Μίμη Αλιχανίδη (ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ) και Κυριάκο Ποντικέα (ΝΟ ΧΙΟΥ).

-. Στο κλειστό κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας, διεξάγονται το Σαββατοκύριακο οι χειμερινοί αγώνες συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Α’, καθώς επίσης και ημερίδα Αστεριών 1-4.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΣΑΒΒΑΤΟ, 22/1

11.00 Ντουέτο (προκριματικά)

17.00 Φιγούρες

ΚΥΡΙΑΚΗ, 23/1

09.00 Ντουέτο (τελικός)

11.00 Ομαδικό (τελικός)

13.30 Αστέρι 1

15.30 Αστέρι 2

16.30 Αστέρι 3

17.30 Αστέρι 4

-. Στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Νίκαιας διεξάγεται την Παρασκευή, το Σάββατο και την Κυριακή, χειμερινή ημερίδα ορίων κολύμβησης, για τις προαγωνιστικές ηλικίες (10, 11, 12 ετών).

Μετέχουν συνολικά 921 κολυμβητές / τριες, από 47 σωματεία του κέντρου.

Οι ώρες έναρξης: Παρασκευή 09.00, 18.00, Σαββατοκύριακο 09.30, 18.00.

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ