ΤΕΧΝΙΚΗ

21/07/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 2.236) - ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

  21.07.2010 03:00       797

-. Τα  Δελφίνια Περιστερίου κατέκτησαν το πανελλήνιο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης κατηγοριών, που έγινε στο Βόλο, με τον Ναυτικό Όμιλο Χανίων να ακολουθεί με διαφορά 10 βαθμών.

Στον αγωνιστικό τομέα ξεχώρισαν νέοι αθλητές και αθλήτριες, όμως τα πανελλήνια ρεκόρ ήρθαν από τους συνήθεις ύποπτους. Η Ειρήνη Δεληγιάννη στα 50 μέτρα επιφάνειας με επίδοση 18.40 και στα 100 μέτρα επιφάνειας με επίδοση 40.67  πέτυχε Πανελλήνια ρεκόρ κατηγορίας γυναικών. Ο Σταυριανός Σισμανίδης στα 50 μέτρα επιφάνειας νέων με 16.13  πέτυχε πανελλήνιο ρεκόρ Ανδρών και Νέων. Πανελλήνιο ρεκόρ παίδων στα 100 μέτρα υποβρύχιο με 37.84 πέτυχε ο Αναστάσιος Θεοδωρίδης του Νηρέα Γέρακα.

Οι τρεις πρώτοι νικητές / τριες ανά αγώνισμα

50μ. Άπνοη Νέων: Τζανετάκος (ΑΕΧ) 15.60, Κρανιάς (ΟΕΑΝΑΠ) 16.02, Κόκκινος (ΣΥΚΚ ΣΕΡΡΩΝ) 16.61 – Κορασίδων: Αποστολίδη (Νηρέας Γέρακα), 17.50, Λούλου (ΝΑΟΚΘ) 19.31, Ξυδά (ΑΟ ΑΙΓΑΙΟΥ) 19.44

100μ. Υποβρύχιο Παμπαίδων Α’:  Σαλεβουράκης (ΝΟΧ) 51.97, Γεωργούλης (ΑΟΑΙΓΑΙΟΥ) 52.43, Αργυρούδης (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 53.41 – Παγκορασίδων Α’: Μακριά (Δελφίνια) 55.34, Παπαγεωργίου Γ. (ΝΟΧ) 56.14, Παπαγεωργίου Ι. (ΝΟΧ) 57.34

100μ. Υποβρύχιο Παμπαίδων Β’: Γιασεμής (ΑΟΑΙΓΑΙΟΥ) 53.74,  Καπατσίνας (Δελφίνια) 54.49, Κουρλάκης (Δελφίνια)57.41 – Παγκορασίδων Β’: Μωράκη (ΑΟΑΙΓΑΙΟΥ) 54.08, Μαντά (ΝΟΧΑΝΙΩΝ) 1:02.84

800μ. Υποβρύχιο Κορασίδων: Καρτσωνάκη (ΝΟΧ) 8:21.94, Μακριά (Δελφίνια) 8:22.15, Παπαγεωργίου (ΝΟΧ) 8:29.37

200μ. Επιφάνεια Νέων: Κρανιάς (ΟΕΑΝΑΠ) 1:26.50, Καζακόπουλος (Νηρέας Γέρακα) 1:30.05, Σταυρίδης (Γλαύκος) 1:31.74 – Νεάνιδες: Καλογεροπούλου (ΝΟΧ) 1:40.33, Κυριάκη (ΑΚΟΧ) 1:40.46, Τζιωτάκη (Δελφίνια) 1:41.13

200μ. Επιφάνεια Παίδων: Καραντώνης (Νηρέας Γέρακα) 1:33,38, Κόγκας (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 1:33.48, Παπουτσής (ΑΝΟΑ) 1:36.25 – Κορασίδων: Σούλη (ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ) 1:39.10, Βασιλοπούλου (Δελφίνια) 1:42.28, Καλογεροπούλου (ΝΟΧ) 1:42.45

400μ. Επιφάνεια Παμπαίδων Α’: Κοτσούκος (ΔΕΛΦΙΝΙΑ) 3:41.16, Γουλτίδης (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 3:57.21, Σαλεβουράκης (ΝΟΧ) 3:58.70 – Παγκορασίδων Α’: Κισσούδη (ΙΟΘ) 3:51.59, Λύκου (ΔΕΛΦΙΝΙΑ) 3:56.26, Νησιώτη (ΙΟΘ) 3:56.47

400μ. Επιφάνεια Παμπαίδων Β’: Κόκκινος (ΣΥΚΚΣΕΡΡΩΝ) 4:29.52, Μηνάς (ΝΟΧ) 4:32.24, Σπυρόπουλος (ΣΥΚΚΣΕΡΡΩΝ) 4:32.29 – Παγκορασίδων Β’: Γκράσσου (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 4:48.43, Κουτσούκου (Δελφίνια) 4:50.20

200μ. Επιφάνεια Προαγωνιστική Αγόρια: Τσιλιγγίρης (ΙΟΘ) 2:07.12, Πλαστήρας (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 2:24.15, Μπέρης (ΟΘΣ) 2:25.16 – Προαγωνιστική κορίτσια:  Παναγιωτίδου (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 1:50.32, Κόγκα (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 1:58.28, Βλάχου (Γλαύκος) 2:09.14

50μ. Άπνοη Παμπαίδων Α’: Κουτσούκος (Δελφίνια) 18.70, Σαλεβουράκης (ΝΟΧ) 20.71, Φυντανίδης (ΣΥΚΚΣΕΡΡΩΝ) 21.37 – Παγκορασίδων Α’: Νησιώτη (ΙΟΘ) 21.43, Καβάζη (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 21.80, Παπαγεωργίου (ΝΟΧ) 22.95

100μ. Υποβρύχιο Νέων: Τζανετάκος (ΑΕΧ) 36.31, Βερναδάκης (ΝΟΧ) 37.57, Πιπίνιας (ΑΟΑ) 38.64 – Νεανίδων: Αποστολίδη (Νηρέας Γέρακα) 39.50, Ντουρανίδη (Νηρέας Γέρακα) 39.74, Ξυδά (ΑΟΑ) 43.74

800μ. Επιφάνεια Παίδων: Παπουτσής (ΑΝΟΑ) 7:07.40, Αρχανιωτάκης (Δελφίνια) 7:10.85, Κωνσταντίνου (ΙΟΘ) 7:23.68 – Κορασίδων:  Καλογεροπούλου (ΝΟΧ) 7:40.75, Φυργαδιώτη (ΙΟΘ) 7:43.18, Βασιλοπουλου (Δελφίνια) 7:52.01

1500μ. Επιφάνεια Νέων: Κατσούρας (ΝΟΒΑ) 14:01.47, Καβρουλάκης (ΝΟΧ) 14:18.05, Γεωργαλάς (Δελφίνια) 14:39.66 – Νεανίδων: Τζιωτάκη (Δελφίνια) 14:19.69, Κυριάκη (ΑΚΟΧ) 14:34.04, Τσουγκριάννη (ΑΕΧ) 14:51:60

4Χ200μ. Επιφανείας Παίδων: Δελφίνια 6:38.41, ΙΟΘ 6:46.44, ΝΑΟΚΘ 6:53.57 – Κορασίδων: Νηρέας Γέρακα 7:09.66, ΝΟΧ 7:20.41, Δελφίνια 7:25.60

4Χ200μ. Επιφάνειας Παγκορασίδων Α’: ΙΟΘ 7:52.27, ΝΟΧ 8:13.72, Δελφίνια 8:16.55

50μ. Επιφάνεια Νέων: Σισμανίδης (ΑΑΑ) 16.13, Κρανιάς (ΟΕΑΝΑΠ) 16.97, Τζανετάκος (ΑΕΧ) 17.40 – Κορασίδων: Αποστολίδη (Νηρέας Γέρακα) 19.03, Λούλου (ΝΑΟΚΘ) 20.31, Καλογεροπούλου (ΝΟΧ) 20.54

50μ. Επιφάνεια Παμπαίδων Α’: Αργυρούδης (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 22.40, Γεωργούλης (ΑΟΑ) 23.45, Φυντανίδης (ΣΥΚΚΣΕΡΡΩΝ) 23.95 – Παγκορασίδων Α’: Κισσούδη (ΙΟΘ) 22.03, Νησιώτη (ΙΟΘ) 22.79, Καβάζη (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 22.92

50μ. Επιφάνεια Παμπαίδων Β’: Γιασσεμής (ΑΟΑ) 22.68, Καπατσίνας (Δελφίνια) 23.32, Κόκκινος (ΣΥΚΚΣΕΡΡΩΝ) 24.44 – Παγκορασίδων Β΄: Μωράκι (ΑΟΑ) 22.61, Καραντώνη (ΝΟΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ) 23.29, Ψαρουδάκη (ΝΟΧ) 24.65

50μ. Επιφάνεια Προαγωνιστική Αγοριών: Τσιλιγγίρης (ΙΟΘ) 25.67, Καραντώνης (ΝΟΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ) 26.05, Ανέστης (ΟΘΑΚ) 27.50 – Προαγωνιστική Κοριτσιών: Παναγιωτίδου (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 22.48, Μωραϊτάκη (ΝΟΧ) 25.17, Κόγκα (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 25.40

100μ. Επιφάνεια Παίδων: Καραντώνης (ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ) 41.00, Καλλίμωρος (ΑΟΑ) 41.86, Ξενίδης (ΝΑΟΚΘ) 42.36 – Κορασίδων:  Σούλη (ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ) 44.56, Βοικλή (ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ) 45.93, Χρηματοπούλου (ΝΟΑΜΦΙΘΕΑΣ) 47.73

1500μ. Επιφάνεια Παίδων: Παπουτσής (ΑΝΟΑ) 14:05.56, Κωνσταντίνου (ΙΟΘ) 14:11.04, Αρχανιωτάκης (ΔΕΛΦΙΝΙΑ) 14:18.37 – Κορασίδων: Καλογεροπούλου (ΝΟΧ) 14:42.54, Φυργαδιώτη (ΙΟΘ) 14:47.64, Μπαμπακυριάκου (ΒΟΣΠΟΡΟΣ) 15:24.61

400μ. Επιφάνεια Νέων: Νικολέτος (ΓΛΑΥΚΟΣ) 3:14.62, Καζακόπουλος (ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ) 3:18.11, Κατζόυρας (ΝΟΒΑ) 3:26.60 – Νεανίδων: Καλογεροπούλου (ΝΟΧ) 3:33.96, Τζιωτάκη (ΔΕΛΦΙΝΙΑ) 3:34.64, Κυριάκη (ΑΚΟΧ) 3:35.60

800μ. Επιφάνεια Παμπαίδων Α’: Σταυρίδης (ΓΛΑΥΚΟΣ) 8:18.20, Σαλεβουράκης (ΝΟΧ) 8:26.12, Μάκκας (ΑΟΧ) 8:49.20 – Παγκορασίδων Α’: Κισσούδη (ΙΟΘ) 8:10.23, Λύκου (ΔΕΛΦΙΝΙΑ) 8:13.46, Μακριά (ΔΕΛΦΙΝΙΑ) 8:22.07.

4Χ100μ. Επιφάνεια Παίδων: ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2:55.42, ΔΕΛΦΙΝΙΑ 3:01.50, ΙΟΘ 3:01.85 – Κορασίδων: ΝΟΧ 3:18.72, ΒΟΣΠΟΡΟΣ 3:20.08, ΙΟΘ 3:23.36

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ