ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

23/11/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.264) - ΣΤΟ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ 3 ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ ΜΑΣ *Η 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ *ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  23.11.2010 02:00       890

-. Στο Αϊντχόφεν βρίσκονται από σήμερα (Τρίτη), οι κολυμβητές μας Γιάννης Δρυμωνάκος, Στέφανος Δημητριάδης και η κολυμβήτρια μας Νόρα Δράκου, για να μετάσχουν στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης σε 25άρα πισίνα (25-28 Νοεμβρίου).

Ο Δρυμωνάκος θα αγωνιστεί στα 200μ πεταλούδα και 400μ Μ. Ατομικής, ο Δημητριάδης στα 50, 100, 200μ πεταλούδα και η Δράκου στα 50, 100, 200μ ελεύθερο, 50μ ύπτιο και 50μ πεταλούδα.

Συνοδοί τους είναι ο φυσικοθεραπευτής Γιώργος Τύρος και ο προπονητής Δημήτρης Δαμασιώτης.

-. Ένα παιχνίδι για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, διεξάγεται αύριο (Τετάρτη).

Κολ. Ποσειδώνιο        14.00   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                                (Σπανούδης, Μονιούδης)

Το παιχνίδι γίνεται αύριο λόγω του πρωταθλήματος Κορασίδων (αρχίζει την Πέμπτη).

Άλλα δύο παιχνίδια, της 2ης αγωνιστικής, θα γίνουν το ερχόμενο Σάββατο:

Κολ. Χαλανδρίου        14.30   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Σταυρόπουλος, Αχλαδιώτης)

Κολ. Εθν. Πειραιά       15.00   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                                (Δαμιανάκης, Χατζηαναστασίου)

Το τέταρτο και τελευταίο παιχνίδι της αγωνιστικής, θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τρίτη (30/11), λόγω υποχρεώσεων των δύο ομάδων στο Σούπερ Καπ Ευρώπης (Παρασκευή 26/11, Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά 20.00).

Κολ. Εθν. Πειραιά       19.00   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                                (Κουρτίδης, Κατσώνης)

Η Βαθμολογία

1. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      18-6     3

-. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 15-4     3

-. ΕΘΝΙΚΟΣ                           12-4     3

-. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      9-4       3

5. ΗΡΑΚΛΗΣ                         4-9       0

-. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ               4-12     0

-. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      4-15     0

8. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  6-18     0

-. Με τη συμμετοχή 10 ομάδων διεξάγεται, από την Πέμπτη έως την Κυριακή, η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων για το 2010.

Α΄Όμιλος (κολ. Νέας Σμύρνης): ΗΡΑΚΛΗΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Β’ Όμιλος (κολ. Αμαρουσίου): ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Πέμπτη, 25/11

Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης

20.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 21.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Κολυμβητήριο Αμαρουσίου

20.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, 21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ

Παρασκευή, 26/11

Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης

13.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, 14.30 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, 20.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 21.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ

Κολυμβητήριο Αμαρουσίου

12.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, 13.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, 20.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ, 21.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Σάββατο, 27/11

Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης

09.30 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 10.30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, 17.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ, 18.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Κολυμβητήριο Αμαρουσίου

09.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, 10.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, 16.30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, 17.30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Κυριακή, 28/11

Κολυμβητήριο Αλίμου

09.00 Α1 – Β2 (Ημιτελικός)

10.00 Β1 – Α2 (Ημιτελικός)

16.00 Μικρός Τελικός

17.00 Μεγάλος Τελικός

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ