ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

25/11/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.266) - Η 3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΑΝΔΡΩΝ *Η 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  25.11.2010 02:00       893

-. Ένα παιχνίδι αύριο (Παρασκευή) και τα υπόλοιπα πέντε το Σάββατο, περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Κολ. Εθν. Πειραιά       16.30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                                (Κουρέτας, Μπιράκης)

ΣΑΒΒΑΤΟ

Κολ. Ιωνικό                15.30   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

                                                (Μοίραλης, Πολυχρονόπουλος)

Κολ. Λάρισας             16.00   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                (Βασιλείου, Σταυρίδης)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  16.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΟΚ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Μπουδραμής)

Κολ. Π. Φαλήρου        17.00   ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Καρκαντελίδης, Παϊρακταρίδης)

Κολ. ΝΟΒ                   19.00   ΝΟ ΒΟΥΛ. – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

                                    (Κωνσταντινίδης, Μικεδάκης)

Η Βαθμολογία

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 33-7     6

-. ΝΟ ΧΙΟΥ                            29-13   6

-. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ                        20-12   6

-. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      14-11   6

5. ΕΘΝΙΚΟΣ                          21-12   3

-. ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ            17-16   3

-. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      10-10   3

-. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ          15-22   3

9. ΠΑΟΚ                                 11-17   0

-. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     10-18   0

-. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                      9-24     0

12. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                    6-33     0

Επόμενη αγωνιστική (4/12): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

-.  Δύο παιχνίδια το Σάββατο και άλλο ένα την ερχόμενη Τρίτη, περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Η αυλαία της, άνοιξε χτες (Τετάρτη) με τον αγώνα ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 12-7

ΣΑΒΒΑΤΟ

Κολ. Χαλανδρίου        14.30   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Σταυρόπουλος, Αχλαδιώτης)

Κολ. Εθν. Πειραιά       15.00   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                                (Δαμιανάκης, Χατζηαναστασίου)

ΤΡΙΤΗ

Κολ. Εθν. Πειραιά       19.00   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                                (Κουρτίδης, Κατσώνης)

Η Βαθμολογία

1. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      18-6     3

-. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 15-4     3

-. ΕΘΝΙΚΟΣ                           12-4     3

-. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      9-4       3

-. ΗΡΑΚΛΗΣ                          16-16   3

6. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ               4-12     0

-. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                   6-18     0

8. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      11-27   0

Σημείωση: ΗΡΑΚΛΗΣ και ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ έχουν έναν αγώνα περισσότερο.

Επόμενη αγωνιστική (4/12): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ