ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Αγχωτική νίκη για τον ΑΝΟ Γλυφάδας, 12-10 τον ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

01.12.2018 18:31       641

O ΑΝΟ Γλυφάδας πέτυχε την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών, μετά από μία αγχωτική επικράτηση επί του ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, με σκορ 12-10 και πλησίασε, έστω προσωρινά, την 5η θέση.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μάζη ήθελαν τη νίκη που θα τους απομάκρυνε κι άλλο από τις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Αν και η πρώτη περίοδος ήταν μοιρασμένη (1-1), οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 5-3. Ο ΑΟ Παλαιού Φαλήρου προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ, στο τρίτο οκτάλεπτο, όμως η ομάδα της Γλυφάδας κράτησε τη διαφορά των δύο τερμάτων και πέτυχε μία αγχωτική νίκη, με 12-10. Πολυτιμότερος παίκτης των γηπεδούχων ήταν ο Γιαννόπουλος, ο οποίος πέτυχε 4 γκολ, ενώ από το σύνολο του Τεό Λοράντου διακρίθηκε ο Γαρδίκας, που πέτυχε 5 τέρματα.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 12-10

Τα οκτάλεπτα: 1-1 , 4-2 , 2-2 , 5-5

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τρας 1, Περόπουλος, Κουτσιαλής Μπραΐμης, Φωτόπουλος 1, Γιαννόπουλος 4, Αλβέρτης 1, Χατζηγούλας, Παπασηφάκης, Παπανικολάου 3, Παπούκας, Γέμελος, Χαλυβόπουλος 2, Σαλτερής

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου (Τεό Λοράντος): Κατσαγούνος Δ., Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 5, Αλαφραγκής 1, Βιτέλλας, Τοράκης 2, Τσολακούδης, Ρομπόπουλος, Αλεξίου, Τρούλος 2, Κατσαγούνος Γ., Κουράκος, Μητράκης

Διαιτητές: Σταυρίδης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός