ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Ακάθεκτος ο ΓΣ Περιστερίου, σπουδαίο διπλό ο Ηλυσιακός, δεύτερη νίκη για ΠΕΚΕΒ

  18.01.2020 18:27       328

Ο ΓΣ Περιστερίου συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία στον Νότιο Όμιλο του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, καθώς ήταν καταιγιστικός και στην 6η αγωνιστική -με την οποία έγινε η επανέναρξη της διοργάνωσης μετά τη διακοποή για τις γιορτές-, στην οποία νίκησε στην έδρα τον ΝΟ Πατρών με 19-9, το Σάββατο (18/1).

Στα άλλα δύο παιχνίδια του ίδιου Ομίλου που έγιναν το Σάββατο, ο Ηλυσιακός πήρε σπουδαίο εκτός έδρας τρίποντο με 10-7 επί της Τρίαινας Βούλας, ενώ η ΠΕΚΕ Βροντάδου πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε με 18-9 επί του ΝΟ Καλαμάτας, στο Ιωνικό κολυμβητήριο της Χίου.

Αναλυτικά τα ματς του Σαββάτου:

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 7-10. Οκτάλεπτα: 2-2, 4-3, 1-2, 0-3. Τρίαινα Βούλας (Παναγιώτης Καλογιάννης): Αναστασιάδης 1, Σιταρένιος 1, Καλαμάρης 1, Τσακιράκης 2, Φωτίου 1, Αλεβίζος 1. Ηλυσιακός (Γιάννης Σταύρου): Λάππας 2, Γούσης 1, Τούμπουρος 2, Τασσόπουλος 2, Μπερτόλης 2, Τσιρώνης 1.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 19-9. Οκτάλεπτα: 5-1, 6-2, 6-3, 2-3. ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Παπανικολάου Αλ. 3, Λαδάς Π. 1, Λαδάς Σ. 1, Κουκουμάκης 2, Σκαρπέλης 2, Αγκόρτσας 5, Κλήμος 1, Τζώρτζης 3, Τσαγκάρης 1. ΝΟ Πατρών (Βασίλης Λαμπάτος): Πολλάτος 1, Κανελλόπουλος Β. 1, Αβαγιανός 1, Κωνσταντακόπουλος 2, Μάγγος 2, Ανδρικόπουλος 1, Πασσάς 1.

ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 18-9. Οκτάλεπτα: 6-2, 5-3, 2-2, 5-2. ΠΕΚΕ Βροντάδου (Γιώργος Μπελέγρης): Φρυδάς 1, Μονιούδης Λ. 1, Παγούδης 1, Βορριάς 5, Σωτηράκης 1, Γάφος 2, Κώστας 7. ΝΟ Καλαμάτας (Στάθης Μπακολιάς): Αντωνόπουλος 1, Αγγελής Σ. 1, Βερνάρδος 1, Παναγιώταρος 4, Τζούβελης 2.

Το πρόγραμμα της Κυριακής 19/1:

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:

*”Αντώνης Πεπανός”, Πάτρα 14.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΕΚ (Κώστας Βασιλείου, Μιχάλης Μάρκοβιτς), Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου.

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:

*Δημοτικό Νέας Ιωνίας 13.30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Γιάννης Αντζουλάκος), Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου.

*Ποσειδώνιο 13.30 ΟΦΘ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Σπύρος Αχλαδιώτης), Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός.

*Ποσειδώνιο 15.00 ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΜΙΛΩΝ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας), Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης.

Σ.Σ.: Ο αγώνας ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, που είχε προγραμματιστεί για την Κυριακή, αναβάλλεται, λόγω ακαταλληλότητας του κολυμβητηρίου Ηλιούπολης και θα οριστεί εκ νέου από την ΚΟΕ μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής