ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Αναμορφωμένο Καλεντάρι των Αθλημάτων μας για το 2020

  12.06.2020 13:27       4293

Ο σχεδιασμός των ημερομηνιών διεξαγωγής του αναμορφωμένου αγωνιστικού προγράμματος των αθλημάτων της ΚΟΕ, όπως αυτές προέκυψαν λόγω της πανδημίας του κορονοϊού covid – 19, έχει ως εξής:

*26 Ιουνίου, 2η αγωνιστική Γ' Φάσης Α' Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26 - 28 Ιουνίου: Α' Φάση Παιδικού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27 Ιουνίου: 19η αγωνιστική Α1 Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27 - 28 Ιουνίου: Β' Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28 Ιουνίου: 3η αγωνιστική Γ' Φάσης Α' Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30 Ιουνίου: 4η αγωνιστική Γ' Φάσης Α' Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1 Ιουλίου: 20ή αγωνιστική Α1 Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2 Ιουλίου: 5η αγωνιστική Γ' Φάσης Α' Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4 Ιουλίου: 21η αγωνιστική Α1 Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4 Ιουλίου: Final-4 Α2 Ανδρών, 1η αγωνιστική, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4 - 5 Ιουλίου: Final-4 Β' Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4 - 5 Ιουλίου: Β' Φάση Νεανίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5 Ιουλίου: Πλέι οφ (ΤΕΛΙΚΟΣ), Α' Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6 Ιουλίου: Final - 4 Α2 Ανδρών, 2η αγωνιστική, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7 Ιουλίου: Πλέι οφ (ΤΕΛΙΚΟΣ), Α' Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8 Ιουλίου: Πλέι οφ (ΤΕΛΙΚΟΣ), Α' Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8 Ιουλίου: 22η αγωνιστική Α1 Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8 Ιουλίου: Final - 4 Α2 Ανδρών, 3η αγωνιστική, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10 - 12 Ιουλίου: Τελική Φάση Νέων γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10 - 12 Ιουλίου: Β' Φάση Εφηβικού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11 Ιουλίου: Final 4 Α2 Ανδρών, Μεγάλος & Μικρός Τελικός, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16 - 19 Ιουλίου: Τελική Φάση Νέων ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17 - 18 Ιουλίου: Final-4 Κυπέλλου Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17 - 19 Ιουλίου: Β' Φάση Παιδικού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26 Ιουλίου, Β' Φάση Β' Εθνικής Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24 - 26 Ιουλίου: Β' Φάση Κορασίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25 - 29 Ιουλίου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Αναπτυξιακών Ηλικιών, επτά (7) Περιφέρειες, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*31 Ιουλίου, Τελική Φάση Β' Εθνικής Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου: Τελική Φάση Εφηβικού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου: Τελική Φάση Νεανίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1 - 4 Αυγούστου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Βόρειας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*5 - 6 Αυγούστου: Εθνικό πρωτάθλημα, Νότος (Αθήνα), Βορράς (Θεσσαλονίκη), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*6 - 9 Αυγούστου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νότιας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*6 – 9 Αυγούστου: Τελική Φάση Παιδικού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7 - 9 Αυγούστου: Τελική Φάση Κορασίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10 - 13 Αυγούστου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κρήτης & Αιγαίου, ΤΕΧΝΙΚΗ

*29-30 Αυγούστου: Πρωτάθλημα συλλόγων θάλασσας, Καρπενήσι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12 - 13 Σεπτεμβρίου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα όλων των Κατηγοριών & Masters, Άστρος Κυνουρίας, OPEN WATER

*17 - 20 Σεπτεμβρίου: Εθνικό πρωτάθλημα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18-20 Σεπτεμβρίου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Masters, Τρίπολη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24 - 27 Σεπτεμβρίου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-11 Οκτωβρίου, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α', ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15-18 Οκτωβρίου, Πανελλήνιο πρωτάθλημα όλων των Κατηγοριών, ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*23 - 25 Οκτωβρίου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Γ’ & Δ’ Κατηγορίας, ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ