ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Άνετα ο Ολυμπιακός πέρασε από την Πάτρα, 21-5 την Ναυτική Ένωση

22.10.2022 17:05       536

Σαφέστατα ανώτερος ο Ολυμπιακός πέρασε με 21-5 από το «Αντώνης Πεπανός» επί της γηπεδούχου ΝΕ Πατρών. Ο νταμπλούχος προηγήθηκε με 5-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και 8-3 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη αύξησε τη διαφορά με τρία γκολ της Ξενάκη για το 11-3, ενώ συνολικά πέτυχε επτά τέρματα την τρίτη περίοδο και έξι στην τέταρτη, δέχθηκε μόλις δυο φτάνοντας στο τελικό 21-5.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 5-21

Τα οκτάλεπτα: 0-5, 3-3, 1-7, 1-6

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Ζοφώλη, Λέβι 1, Ευφρ. Τσιμάρα 3, Μπαλάτσα 1, Πετάση, Κουρέτα, Μοίραλη, Ντάσιου, Παρασκευοπούλου, Νιαρχάκου, Στέενμπεεκ, Κρινά, Κεπενού.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αλεξάνταρ Τσίριτς): Σταματοπούλου, Σάντα 1, Χυδηριώτη 2, Ελευθεριάδου, Τριχά 2, Ξενάκη 5, Σιούτη 2, Τζωρτζακάκη, Τορνάρου, Παπαδοπούλου, Κρίστμας 5, Μαργαρίτη 1, Κωνσταντοπούλου, Χριστοδούλου-Αουτ 2, Δρακωτού 1.

Διαιτητές: Στεφανάκης, Κοϊνης

Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος