ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Άνετα στο ντέρμπι ο Ολυμπιακός, 12-4 την Βουλιαγμένη

19.11.2016 17:31       670

Ντέρμπι ήταν μόνο στα χαρτιά ο αγώνας του Ολυμπιακού με τον ΝΟ Βουλιαγμένης για την 5η αγωνιστικής της Α1 Γυναικών που διεξήχθη στο «Π. Καπαγέρωφ» του Πειραιά. Οι «ερυθρόλευκες» του Χάρη Παυλίδη κατάφεραν να πάρουν μεγάλη σε εύρος νίκη με 12-4 επί του ΝΟΒ της Αλεξίας Καμμένου.

Οι πειραιώτισσες μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν διαφορά έξι γκολ από την λήξη του ημιχρόνου, έχοντας παράλληλα την τερματοφύλακα Ιωάννα Σταματοπούλου σε εκπληκτική ημέρα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Βουλιαγμένη δεν κατάφερε να βρει αντίδραση και η διαφορά αυξήθηκε στα οκτώ γκολ (12-4).

Πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η Ρομπέρτα Μπιανκόνι που πραγματοποίησε επίσης μεγάλη εμφάνιση, ενώ από δύο γκολ σημείωσαν η Ασημάκη για τον Ολυμπιακό, η Κούλχαας και η Τσουκαλά για την Βουλιαγμένη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 12-4

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 4-0, 2-1, 3-2