ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Κ15)

Άνοιξε η αυλαία της Β’ φάσης και στους εννέα Ομίλους

  05.03.2023 00:49       2711

Με αγώνες και στους εννέα Ομίλους, ξεκίνησε το Σάββατο (4/3) η Β' φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15).

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας, το Σάββατο:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Απόλλων Σμύρνης - Νηρέας Γέρακα 4-17, Παλαιό Φάληρο - Πανιώνιος 17-1, Νηρέας Χαλανδρίου - Απόλλων Σμύρνης 10-6, Νηρέας Γέρακα -Παλαιό Φάληρο 4-20.

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Υδραϊκός - ΓΣ Περιστερίου 7-9, Μίλων - Υδραϊκός 6-9, ΓΣ Περιστερίου - ΝΟ Καλαμακίου 13-5.

Γ´ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πετρούπολης, Νίκαιας, Ιλίσιο):

ΑΟ Πετρούπολης - ΑΟ Καστέλλας 12-8, Ολυμπιακός - Ιωνικός 11-3, ΑΟ Καστέλλας - Ιωνικός 3-14, ΑΟ Πετρούπολης - Ηλυσιακός 6-14.

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

ΝΑΟ Κέρκυρας - Άρης 8-14, ΠΑΣ Φοίβος - Πύρρος Ιωαννίνων 14-6, Πύρρος Ιωαννίνων - ΝΟ Κέρκυρας 5-26, Ποσειδώνος Ληξουρίου - ΠΑΣ Φοίβος 5-16.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Νέος Ηρακλής - ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΟΦΘ - ΠΑΟΚ 7-31, ΝΟΘΑ Καβάλας - Πανσερραϊκός 13-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΟΦΘ  7-12, Πανσερραϊκός - Νέος Ηρακλής 9-16, ΠΑΟΚ - ΝΟΘΑ Καβάλας 37-3.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου - ΟΕΑΝΑΒ 5-9, ΝΟ Χαλκίδας - ΝΟ Λάρισας 4-28, ΟΥΚ Βόλου - Διώνη 25-2, Διώνη - ΝΟ Λάρισας 1-26, ΟΕΑΝΑΒ - ΝΟ Χαλκίδας 6-7, ΟΥΚ Βόλου - Νίκη Βόλου 23-3.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΟΦΗ - ΝΟ Χανίων 6-17, Ακαδημία Ηρακλείου - ΝΟ Ρεθύμνου 12-9, ΟΦΗ - ΝΟ Ρεθύμνου 22-8, Ακαδημία Ηρακλείου - ΝΟ Χανίων 9-17.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών - ΝΟ Καλαμάτας 19-8. ΝΟ Ναυπλίου - ΝΕ Πατρών 7-20, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Πατρών 5-22, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ - ΝΟ Καλαμάτας 16-9.

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Χίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας - ΓΣ Ηλιούπολης 15-9, ΝΟ Χίου - Παναθηναϊκός 10-17, ΝΟ Χίου - ΓΣ Ηλιούπολης 15-12, ΑΝΟ Γλυφάδας - Παναθηναϊκός 7-12.

Η Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της Β' φάσης ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής