ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Αρχή του Β’ Γύρου της πρώτης Φάσης του πρωταθλήματος

  25.11.2021 11:37       778

Με την 1η (και 8η συνολικά) αγωνιστική του Β’ Γύρου της Α’ Φάσης, συνεχίζεται το Σάββατο (27/11) το 36ο Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*Εθνικό Πειραιά          15.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ ERGO DOMUS (Γιάννης Αντζουλάκος, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*Ποσειδώνιο   15.00   ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Γιώργος Σταυρίδης, Άγις Καρούλις)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

*«Αντώνης Δημητρόπουλος» 17.00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 18.30   ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΕΚ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης       14.30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Νίκος Μπουδραμής, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

*Δημοτικό Γουδή         16.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Χρήστος Κουρτίδης, Ανέστης Κωνσταντινίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*Λαιμός, ΝΟΒ 16.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Γιώργος Στεφανάκης, Στάθης Κόκκινος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*Ιωνικό            18.00   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Τάκης Ταναϊνης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                   123-36 21

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                  92-67   18

3.ΑΕΚ                                  63-54   12

-.ΕΘΝΙΚΟΣ                           65-70   12

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                 61-82   6

-.ΠΑΟΚ ERGO DOMUS           66-82   6

-.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ       56-75   6

8.ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ        41-101 0

Σημείωση: Άρης και ΑΕΚ έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο

ΣΚΟΡΕΡ

26 Φουντούλης (Ολυμπιακός), 22 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), 19 Κεχαλάρης (ΠΑΟΚ ERGO DOMUS), Κριγιέστορατς (ΑΕΚ), Σολανάκης (Απόλλων Σμύρνης)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         103-39 21

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                     91-63   18

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              92-58   15

4.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                       78-55   12

5.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                     72-94   9

6.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ              65-88   6

7.ΝΟ ΧΙΟΥ                          41-82   1

8.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                     53-116 1

ΣΚΟΡΕΡ

22 Δήμου (Πανιώνιος), Μοσκόφ (Πανιώνιος), 19 Αράγια (ΟΥΚ Βόλου), Παπασηφάκης (ΓΣ Περιστερίου), 18 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ