ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Δεύτερη νίκη και κορυφή για Πανιώνιο (Β’ Όμιλο) και Μίλωνα (Α’ Όμιλο) – Όλα τα ματς κι οι βαθμολογίες

  16.12.2018 20:37       380

Ο Μίλων νίκησε 10-6 τον ΓΣ Ηλιούπολης στο αθηναϊκό ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Α2 Ανδρών, που έγινε την Κυριακή (16/12) και ο Πανιώνιος 17-5 τον ΟΥΚ Βόλου για τον Β’ Όμιλο. Αμφότεροι έκαναν το “2 στα 2” και έπιασαν κορυφή στις βαθμολογίες.

Στα άλλα παιχνίδια που έγιναν την Κυριακή, για τον Α’ Όμιλο ο ΟΦΗ ήρθε ισόπαλος στην Κρήτη 8-8 με τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ενώ για τον Β’, ο Άρης επιβλήθηκε 14-6 του ΠΑΣ Φοίβου και οι ΝΟ Λάρισας και ΝΕ Πατρών ήρθαν ισόπαλοι 10-10 στη Λάρισα.

Αναλυτικά τα ματς της Κυριακής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΟΦΗ – ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 8-8. Οκτάλεπτα: 3-2, 2-0, 0-3, 3-3. ΟΦΗ: Βασιλάκης Φ. 2, Λεονταράκης 1, Γιγουρτάκης 3, Μυγιάκης 1, Βολτυράκης 1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης: Κολιοπάνος 1, Αντωνάκος 2, Μερκουριάδης Π. 3, Χασάπης 2.

ΜΙΛΩΝ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 10-6. Οκτάλεπτα: 1-2, 3-1, 3-1, 3-2. Μίλων: Κοκκάλας 6, Σταυρόπουλος 2, Αργυρακούλης 2. ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής Δ. 2, Μπενέας 1, Κοντονής Αν. 1, Τσελέντης 2, Δραγώνας Ε.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 10-10. Οκτάλεπτα: 4-3, 2-2, 3-1, 1-4. ΝΟ Λάρισας: Στεργίου 1, Δανιήλ 1, Γλούμης 4, Ευσταθίου 2, Πατούνας 1, Θεοδωρόπουλος 1. ΝΕ Πατρών: Κανελλόπουλος Γ. 2, Φυκούρας 2, Δουρίδας 4, Γατομάτης 1, Καρβουντζής 1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 17-5. Οκτάλεπτα: 3-1, 4-2, 4-0, 6-2. Πανιώνιος: Παττακός 1, Δημακόπουλος 3, Καρακάσης 4, Τσακιράκης 1, Παπαδόπουλος Δ. 1, Αλεβίζος 1, Βέκκος 4, Γαβαλάς Γ. 2. ΟΥΚ Βόλου: Λέτσιος 1, Μαρινάγης Χ. 2, Ζακυνθινός 2.

ΑΡΗΣ – ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 14-6. Οκτάλεπτα: 5-1, 4-2, 2-1, 3-2. Άρης: Παπαθεοδώρου 3, Σολογάννης 2, Γκαρλής 2, Μίχας 2, Αλιαπούλιος 1, Μουστεράκης 1, Χατζηδάκης 1, Τράκας 1, Αρώνης 1. ΠΑΣ Φοίβος: Γαβριήλ 3, Ταβακόπουλος 1, Πουλής 1, Μπόλκας 1.

Τα ματς του Σαββάτου μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ.

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ (2 αγ.):

1.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 29-9   6

-.ΜΙΛΩΝ               20-13   6

3.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ    22-15   4

4.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ        15-21   3

5.ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.  15-18   1

-.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  15-19    1

-.ΟΦΗ                 12-25   1

8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   15-23   0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΟΜΙΛΟΥ (2 αγ.):

1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        29-10   6

-.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ  26-11   6

3.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 19-18   3

-.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ        14-14   3

5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ        17-17   2

6.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ      16-17   1

-.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ       12-24   1

8.ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ     10-32   0

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής