ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ / Β’ ΦΑΣΗ

Δεύτερη νίκη ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 15-10 τον Νηρέα Χαλανδρίου

01.02.2020 19:21       658

Τη δεύτερη νίκη του πήρε ο ΑΝΟ Γλυφάδας το Σάββατο (1/2) κόντρα στο Νηρέα Χαλανδρίου με 15-10, στην 3η αγωνιστική της Β' φάσης στο πρωτάθλημα της Α' Εθνικής Γυναικών.

Ο Νηρέας ξεκίνησε καλύτερα στον αγώνα και πήρε το προβάδισμα με 4-3 στην πρώτη περίοδο, όμως ο ΑΝΟΓ ανέβασε την απόδοσή του μέχρι το ημίχρονο και πήρε τα ηνία με 9-7. Τα κορίτσια του Ορέστη Σαλάχα διατήρησαν το προβάδισμα στην επανάληψη, φτάνοντας στη δεύτερη νίκη στον όμιλο της Β' φάσης με τελικό σκορ 15-10.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ   10-15

Τα οκτάλεπτα: 4-3 , 3-6 , 2-2 , 1-4

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά, Μέμμου, Τριχά 4, Πάτερου, Τορνάρου 1, Μπόβαλη 1, Αγγελίδη, Παπαναστασίου 1, Κάσσαρη, Νιαρχάκου 3, Κοβάτσεβιτς Ν., Κανελλοπούλου, Κοβάτσεβιτς Σ.

ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας):Αρχοντάκη, Νίνου 2, Κοκκίνου, Γκίλλα, Μαμόγλου 3, Κόλλια 1, Αντωνιάδη Ε., Γρηγοροπούλου 1, Κοκκινάκη 2, Μαστρόκαλου 1, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 4, Θωμοπούλου, Χριστοδούλου, Καρύτσα 1

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Ποσποτίκης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.