ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Διατήρησε το απόλυτο ο Παναθηναϊκός, σπουδαίες εκτός έδρας νίκες για Μίλωνα και ΑΕ Χαϊδαρίου - Κέρδισαν κι οι δύο Πατρινοί

  09.03.2019 22:20       404

Ο Παναθηναϊκός νίκησε και τον Ηλυσιακό, στο Ιλίσιο κολυμβητήριο, με 15-7 και διατήρησε το απόλυτο και στην 9η αγωνιστική του Α' Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών. Οι πράσινοι παραμένουν μόνοι στην 1η θέση της βαθμολογίας και μάλιστα με έναν αγώνα λιγότερο (έχουν 8 στα 8).

Ο Μίλων επικράτησε, επίσης εκτός έδρας, του ΓΣ Ηλιούπολης με 10-5 και ανέβηκε δεύτερος στον Α' Όμιλο, ενώ η ΑΕ Χαϊδαρίου είχε εύκολο έργο στο Ρέθυμνο (11-4 τον ΝΟΡ). Για τον Β' Όμιλο, στο "Αντ. Πεπανός" της Πάτρας, ο ΝΟ Πατρών νίκησε 8-6 τον Νηρέα Γέρακα και η ΝΕ Πατρών 10-7 τον ΝΟ Λάρισας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 7-15. Οκτάλεπτα: 1-6, 3-3, 2-4, 1-2. Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Μπεκές 1, Λάππας 1, Τούμπουρος 2, Στραβάκος 1. Παναθηναϊκός: Χατζηστεφάνου 1, Κουρλιάφτης 2, Κουλιεράκης 2, Πανταζόπουλος 5, Γκαράνης 4, Γαβαλάς Ι. 1.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΜΙΛΩΝ 5-10. Οκτάλεπτα: 1-4, 1-2, 1-2, 2-2. ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής 2, Δραγώνας 1, Γκιουρτζίδης 1, Σκληρός 1. Μίλων:  Μανώλης 1, Κοκκάλας 4, Αμπατζόγλου 4, Πετρόπουλος 1, Σταυρόπουλος 1, Αρβανίτης 1, Μπουργουρής 1.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 4-11. Οκτάλεπτα: 1-1, 1-2, 1-5, 1-3. ΝΟ Ρεθύμνου: Παναγιωτάκης Γιώρ. 2, Παπαδάκης Ν. 1, Πλουμίδης 1. ΑΕ Χαϊδαρίου: Καλής 4, Γρηγορόπουλος 3, Σωτηράκης 2, Γιαβαρίδης 1, Γκότσης Γ. 1.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 10-7. Οκτάλεπτα: 0-2, 5-1, 3-1, 2-3. ΝΕ Πατρών: Φύκουρας 2, Δουρίδας 4, Αντίοχος 2, Καρβουντζής 2. ΝΟ Λάρισας: Μεταξιώτης 2, Ζαφειρίου 1, Γλουμής 1, Μαρτζούκος 2, Θεοδωρόπουλος 1.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 8-6. Οκτάλεπτα: 2-1, 1-1, 2-1, 3-3. ΝΟ Πατρών: Πολάτος 1, Δίπλαρος 2, Κωνσταντακόπουλος 1, Γκότσης Π. 2, Πασσάς 2. Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος Γρ. 2, Παπαδόπουλος Π. 1, Δανούρδης 1, Γκάτσος 1, Λουπάκης 1.

Το πρόγραμμα της Κυριακής 10/3:

Α' ΟΜΙΛΟΣ:

Χαϊδαρίου 16.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΟΦΗ (Κωνσταντινίδης, Θωμάς).

Β' ΟΜΙΛΟΣ:

Βόλου 14.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κυράνης Κ., Χατζηγούλας).

Ποσειδώνιο 16.00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Καρούλης, Μονιούδης).

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής