ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ

Διατήρησε το απόλυτο ο Ολυμπιακός, νίκη με 13-8 επί της Σπαντάου

19.11.2019 21:08       710

Ο Ολυμπιακός έκαμψε το εμπόδιο της Γερμανικής Σπαντάου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ και έκανε το "5 στα 5" στη διοργάνωση, επικρατώντας με 13-8 στο Παπαστράτειο, την Τρίτη (19/11).

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο (3-2), ενώ στο ημίχρονο εξασφάλισε διαφορά 3 τερμάτων (8-5). Οι "ερυθρόλευκοι" συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο υπόλοιπο μισό του αγώνα, παίρνοντας τη νίκη με 13-8.

Με το αποτέλεσμα αυτό, ο Ολυμπιακός παραμένει στην πρώτη θέση του Α' ομίλου, έχοντας το απόλυτο των νικών σε 5 αγώνες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΣΠΑΝΤΑΟΥ   13-8

Τα οκτάλεπτα: 3-2 , 5-3 , 2-1 , 3-2

Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Μυλωνάκης, Σκουμπάκης, Γενηδουνιάς 2, Γιόκοβιτς 3, Μπουλιούμπασιτς 1, Δερβίσης, Κάκαρης, Μουρίκης, Γούνας 2, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 3, Μίτροβιτς 2, Ζιβογίνοβιτς

Σπαντάου (Πέταρ Κοβάσεβιτς): Μπάξα, Κόλοντ, Γκίλεν 1, Τσουκ Μ. 2, Νεγκρέαν 2, Γιουγκλινγκ, Στρέλεζκι, Ντέντοβιτς 3, Όστμαν, Τσίρου, Ρέστοβιτς, Θομ

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.