ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

«Διπλό» Εθνικού στο Μαρούσι, 10-7 τον Τρίτωνα

21.12.2013 17:40       782

Τη νίκη με 10-7 πήρε πριν από λίγο ο Εθνικός επί του Τρίτωνα στο κολυμβητήριο του Αμαρουσίου, για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στον αγώνα, αφού έφτασαν να προηγούνται στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου με 5-1, όμως στο ημίχρονο, οι παίκτριες του Γιώργου Κατσούλη μείωσαν στο γκολ.

Από εκεί και πέρα, ο Εθνικός επέβαλε τον ρυθμό του στο δεύτερο μέρος και έφτασε στην ανατροπή του σκορ στην τελευταία περίοδο.

«ΤΡΙΤΩΝ» ΑΟ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 7-10

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 5-1, 1-4, 1-2, 0-3

«ΤΡΙΤΩΝ» ΑΟ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Τάσος Πιρπιρής): Γαραντζιώτη, Κουζούνα, Κόρμα, Κουγιουμτζή, Αποστολίδου 2, Μπίσμπα 2, Μαυρέλου 1, Στρατιδάκη 1, Ζώη, Μπεκρή 1, Κουγιουμτζή, Στρείδη, Μπότα, Λάττα, Μηλιώτη

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Γιώργος Κατσούλης):  Ναλμπάντη, Καλάργυρου 1, Ζέκου 1, Βάσιλα 1, Χυδηριώτη, Κούβδου, Ασουμανάκη, Μούσγκροβ 1, Κανάκη, Φραγκιουδάκη 1, Αντωνάκου 5, Γρηγοριάδη, Καλαρίτη, Μιχαηλίδου, Δατσέρη

Διαιτητές: Σταυρίδης, Κραβαρίτης

Αλυτάρχης: Νέαρχος Νικολαΐδης

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Νίκος Χαραλαμπόπουλος