ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Διπλό στο Χαλάνδρι ο Εθνικός Πειραιά, 11-9 τον Νηρέα

16.01.2019 22:04       587

Ο Εθνικός Πειραιά επικράτησε και του Νηρέα Χαλανδρίου, με σκορ 11-9, εκτός έδρας, για την 5η αγωνιστική της Β’ φάσης στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών και εξασφάλισε μαθηματικά την πρώτη θέση στο όμιλο.

Το σύνολο του Κώστα Βαμβακάρη μπήκε αποφασισμένο για να κερδίσει τον αγώνα και πήρε σημαντικό προβάδισμα στο πρώτο οκτάλεπτο με 5-0, όμως ο Νηρέας μείωσε τη διαφορά στο ημίχρονο σε 6-3. Στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο Εθνικός, αύξησε τη διαφορά στην Τρίτη περίοδο και έφτασε στη νίκη με 11-9. Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Τριχά με 5 γκολ.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 9-11

Τα οκτάλεπτα: 0-5 , 3-1 , 2-3 , 4-2

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Σαφέτη,  Μαυρωτά, Κάσσαρη, Τριχά 5, Ξανθοπούλου, Παπαναστασίου 1, Μπόβαλη 1, Παναγιώτη, Δούλη, Κουτέλη 1, Αγγελίδη, Τορνάρου, Μαντουδιώτη, Λάζαρη

Εθνικός Πειραιά (Κώστας Βαμβακάρης): Σωτηρέλη, Λούδη, Λιαπάκη, Τζελέπη 3, Αποστολίδου, Μπίσμπα, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη, Πέττα, ΜακΚι 4, Μπάξτερ 1, Νιαρχάκου 2, Κατσιμπρή 1, Αναγνώστου, Τζούρκα

Διαιτητές: Κατσώνης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Δημήτρης Πολίτης