ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Έναν βαθμό από την εξάδα των πλέι οφ ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 8-6 τον ΝΟ Χίου Astra Airlines στο Ιωνικό

23.03.2019 19:46       700

Όλο και πιο κοντά τη ζώνη των πλέι οφ πλησιάζει ο ΑΝΟ Γλυφάδας που νίκησε 8-6 τον ΝΟ Χίου Astra Airlines στο Ιωνικό κολυμβητήριο του νησιού της της μαστίχας, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών.

Έτσι η ΑΝΟΓ έφτασε στους 29 βαθμούς πλησιάζοντας σε απόσταση ενός βαθμού Υδραϊκό και ΠΑΟΚ, καθώς αμφότεροι έχουν 30. Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη την επόμενη αγωνιστική (27/3) την ομάδα της Ύδρας σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει πολλά όσο αφορά την υπόθεση πλέι οφ.

Οι Γλυφαδιώτες πήραν ένα καλό προβάδισμα στο δεύτερο οκτάλεπτο του ματς και το διατήρησαν μέχρι το φινάλε.

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα: "Στο 3.48 πριν από τη λήξη του 4ου οκτάλεπτου αποβάλαμε τον παίκτη Νο 8, Μόκκα Κωνσταντίνο, του ΝΟ Χίου για βιαιοπραγία (γρονθοκόπησε αντίπαλο) δείχνοντάς του κόκκινη κάρτα". Σ.Σ.: Η αποβολή ήταν χωρίς αντικατάσταση (για 4 λεπτά) και ο ΝΟ Χίου έπαιξε με παίκτη λιγότερο τα τελευταία 3.48 λεπτά του αγώνα".

ΝΟ ΧΙΟΥ Astra Airlines – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 6-8

Οκτάλεπτα: 2-3, 0-2, 2-2, 2-1.

ΝΟ ΧΙΟΥ Astra Airlines (Γιώργος Φουντούλης): Γρηγοριάδης, Μιμίδης Στ. 1, Ρουστάμοφ 1, Τζελάτης, Παππάς Κ., Μίμιδης Μ., Κανδιόγλου, Μόκκας, Γκίλλας, Γαβαλάς Σπ. 2, Ρούντα 2, Ντούλος, Σωτηριάνος, Κόλλιας, Καρακούρος Μ.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τρας, Κουτσιαλής 2, Μπραΐμης 1, Φωτόπουλος, Γιαννόπουλος, Αλβέρτης, Χατζηγούλας, Παπασηφάκης 3, Παπανικολάου Ν. 2, Σαλτέρης, Χαλυβόπουλος Ιπ.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Σταμάτης Ταναϊνης