ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Εντός έδρας νίκη για τον ΑΝΟ Γλυφάδας, 10-7 τον ΝΟ Λάρισας

21.11.2018 20:14       882

Την τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε ο ΑΝΟ Γλυφάδας, αφού επικράτησε του ΝΟ Λάρισας, με σκορ 10-7, στο κολυμβητήριο "Αντώνης Δημητρόπουλος", για λογαριασμό της Α1 κατηγορίας πόλο γυναικών, στον Β' 'Ομιλο της Α' φάσης.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος στο πρώτο ημίχρονο, με την γηπεδούχο ομάδα να προηγείται με 4-3. Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στην τρίτη περίοδο (7-6), όμως στο τέλος, η ομάδα της Γλυφάδας κατάφερε να διατηρήσει το απόλυτο των νικών, επικρατώντας με 10-7. Πολυτιμότερη ήταν η Άννα Μαμόγλου, η οποία πέτυχε 3 τέρματα.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 10-7

Τα οκτάλεπτα: 2-1 , 2-2 , 3-3 , 3-1

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Τόνια Μωραΐτη): Αρχοντάκη, Καλαργυρού 2, Κολιτσοπούλου, Λούδη 1, Μαμόγλου 3, Κόλλια, Αντωνιάδη 1, Γρηγοροπούλου 1, Ακριτίδου, Φραγκιουδάκη, Κοντονή 1, Κοντογιάννη 1, Γκίλλα, Γαλιατσάτου, Καρύτσα

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Σπύρος Τσιάρας): Καζάνα, Τουλουμτζίδου, Σαμαρά, Λαμπρονίκου, Μπαλάτσα Ν. 1, Μπαλάτσα Μ. 1, Τοκίνι 1, Κούς 3, Τσιγαρίδα 1, Πατούνα, Μιγδάνη

Διαιτητές: Ποσποτίκης, Θωμάς

Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλης