ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Εντυπωσιακή η χρονιά για τα Αθλήματα μας, με 144 Μετάλλια!

  30.12.2019 13:38       1466

Με την εντυπωσιακή συγκομιδή των 144 Μεταλλίων (61 χρυσά, 38 αργυρά, 45 χάλκινα) αποχαιρετά το 2019, τα Αθλήματα μας!

Συνολικός αριθμός εντυπωσιακός, που σπάει κάθε προηγούμενο ρεκόρ την τελευταία 8ετία:

2012 67

2013 92

2014 78

2015 101

2016 92

2017 97

2018 64

2019 144

Μετάλλια που κατακτήθηκαν, φέτος, σε Παγκόσμια πρωταθλήματα , Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, Ευρωπαϊκά Κύπελλα, Μεσογειακά Κύπελλα, Παράκτιους Μεσογειακούς, Ολυμπιακό Φεστιβάλ Νέων και Βαλκανικούς αγώνες.

...............................................................................................................................

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΧΡΥΣΑ ΑΡΓΥΡΑ ΧΑΛΚΙΝΑ ΣΥΝΟΛΟ

...............................................................................................................................

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝ. 0        1             7              8

..............................................................................................................................

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝ. 5       6             0             11

...............................................................................................................................

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΝΕΩΝ                4       2              5            11

..............................................................................................................................

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΝΕΩΝ               2       0              2            4

...............................................................................................................................

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ

ΚΥΠΕΛΛΑ        0       0              2            2

...............................................................................................................................

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΑ

ΚΥΠΕΛΛΑ       2        1              9           12

...............................................................................................................................

ΠΑΡΑΚΤΙΟΙ

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ 12    10            3           25

...............................................................................................................................

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΩΝ 0   0             1           1

..............................................................................................................................

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ

ΝΕΩΝ             36      18            16        70

...............................................................................................................................

ΣΥΝΟΛΑ        61      38            45         144

..............................................................................................................................

 

Ο Συνολικός Πίνακας των Μεταλίων ανά Άθλημα:

..........................................................................................................................

Αθλήματα    Χρυσά Αργυρά Χάλκινα Σύνολο

.........................................................................................................................

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 30     14         20          64

ΤΕΧΝΙΚΗ       17     18         10          45

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 13     6           9            28

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 1 0          1            2

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ 0   0          3            3

OPEN WATER 0      0           2            2

............................................................................................................................

ΣΥΝΟΛΑ         61   38         45          144

............................................................................................................................

 

Τα 144 Μετάλλια αναλυτικά:

ΧΡΥΣΑ (61)

1.Βαζαίος Ανδρέας, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (25μ.) Ανδρών – Γυναικών (200μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γλασκόβη

2.Βαζαίος Ανδρέας, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (25μ.) Ανδρών – Γυναικών (200μ πεταλούδα), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γλασκόβη

3.Δρυγούτης Κωνσταντίνος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (200μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

4.Δρυγούτης Κωνσταντίνος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (400μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

5.Μπόνιας Χρήστος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (50μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

6.Εθνική Ομάδα, (Νίκος Μητράκης, Στέλιος Δαλμάρας, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Δημήτρης Νικολαϊδης, Κώστας Γκιουβέτσης, Στάθης Καλογερόπουλος, Γιάννης Αλαφραγκής, Αριστείδης Χαλυβόπουλος, Στάθης Παπαγεωργίου, Άγγελος Γωνιωτάκης, Μιχάλης Δίπλαρος, Κάκαρης Κώστας, Χάρης Ρομπόπουλος), Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Κ20), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ, Κουβέιτ

7.Παπαστάμος Απόστολος, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων (400μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Βουδαπέστη

8.Καλαϊτζόπουλος Χρήστος, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων (200μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Σαρμ Ελ Σέιχ

9.Καλαϊτζόπουλος Χρήστος, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων (400μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Σαρμ Ελ Σέιχ

10.Παπαστάμος Απόστολος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων (200μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καζάν

11.Παπαστάμος Απόστολος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων (400μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καζάν

12.Χαλέμου Σταυρούλα, Μεσογειακό Κύπελλο (Σταθερά Γ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βελιγράδι

13.Γεωργοπούλου Λυδία, Μεσογειακό Κύπελλο (Σταθερά Β'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βελιγράδι

14.Μυλωνάκης Τάσος, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (100μ επιφάνεια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

15.Μυλωνάκης Τάσος, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (200μ επιφάνεια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

16.Αντωνιάδης Στέφανος, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (100μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

17.Κτενά Σοφία, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (50μ άπνοια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

18.Δεληγιάννη Ειρήνη, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (200μ επιφάνεια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

19.Εθνική Ομάδα (Κτενά, Μυλωνάκης, Πιπινιάς, Δεληγιάννη), Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (4χ100μ επιφάνεια Μικτή), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

20.Θωμάκου Ευδοξία, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (200μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

21.Πιπινιάς Γιάννης, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (50μ άπνοια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

22.Μπόνιας Χρήστος, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (50μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

23.Δρυγούτης Κωνσταντίνος, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (200μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

24.Δεληγιάννη Ειρήνη, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (100μ επιφάνεια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

25.Πολίτου Αναστασία, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (4.000μ OW), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

26.Παπαστάμος Απόστολος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

27.Παπαστάμος Απόστολος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (400μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

28.Παπαστάμος Απόστολος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ πεταλούδα), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

29.Ασπουγαλής Αρκάδιος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ πρόσθιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

30.Ασπουγαλής Αρκάδιος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ πρόσθιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

31.Μπίλας Στέργιος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

32.Μπίλας Στέργιος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ πεταλούδα), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

33.Κιρτσόγλου Βασιλική, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ ύπτιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

34.Κιρτσόγλου Βασιλική, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ ύπτιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

35.Δαμασιώτη Γεωργία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ πεταλούδα), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

36.Δαμασιώτη Γεωργία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ πεταλούδα), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

37.Δαμασιώτη Γεωργία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ πεταλούδα), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

38.Χατζή Μαρία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

39.Χατζή Μαρία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ πρόσθιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

40.Ανδρεόπουλος Θόδωρος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ ύπτιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

41.Θώμογλου Σάββας, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ πρόσθιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

42.Μάρκος Δημήτρης, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (1500μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

43.Λύρα Ανθή, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

44.Ζουμπούλογλου Δημήτρης, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

45.Καταμπάς Χρυσόστομος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ ύπτιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

46.Εθνική Ομάδα (Εγγλεζάκης, Σωτηρόπουλος, Μάρκος, Παπαστάμος), Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (4χ200μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

47.Εθνική Ομάδα (Κιρτσόγλου, Χατζή, Δαμασιώτη, Λύρα), Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (4χ100μ Μ. Ομαδική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

48.Εγγλεζάκης Κωνσταντίνος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (400μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

49.Εθνική Ομάδα (Ζουμπούλογλου, Ανδρεόπουλος, Εγγλεζάκης, Μπίλας), Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (4χ100μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

50.Εθνική Ομάδα (Καλογέρη, Λύρα, Κιρτσόγλου, Χατζή), Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (4χ100μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

51.Αυθίνος Θεόφιλος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (1μ. Α'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

52.Αυθίνος Θεόφιλος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (3μ. Α'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

53.Αυθίνος Θεόφιλος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (Σταθερά Α'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

54.Μήτρου Γρηγόρης, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (Σταθερά Γ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

55.Μήτρου Γρηγόρης, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (3μ. Γ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

56.Γεωργοπούλου Λυδία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (Σταθερά Β'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

57.Γεωργοπούλου Λυδία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (1μ. Β'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

58.Ευθυμίου Μελίτη, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (1μ. Α'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

59.Ευθυμίου Μελίτη, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (Σταθερά Α'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

60.Μήτρου Γρηγόρης & Γιαννοπούλου Μαργαρίτα, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (3μ. Συγχρονισμένων Μικτό), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

61.Χαλέμου Σταυρούλα, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (Σταθερά Γ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

 

ΑΡΓΥΡΑ (38)

1.Γκολομέεβ Κρίστιαν, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (50μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γκουανκζού

2.Κτενά Σοφία, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (100μ υποβρύχιο), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

3.Εθνική Ομάδα (Μυλωνάκης, Τσιγκόϊα, Κτενά, Καρετζόπουλος), Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (4χ50μ επιφάνεια Μικτή), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

4.Μυλωνάκης Τάσος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (50μ επιφάνεια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

5.Εθνική Ομάδα (Πιπινιάς, Μυλωνάκης, Τσιλικοχρυσός, Καρετζόπουλος), Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, (4χ100μ επιφάνεια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

6.Πολίτου Αναστασία, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, (6.000μ OW), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

7.Αρμουτσής Μάριος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (6.000μ OW), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

8.Σκυλουράκη Χριστίνα, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων (400μ υποβρύχιο), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Σαρμ Ελ Σέιχ

9.Στάμου Ελευθερία, Παγκόσμιο Πρωτάθημα Νέων (400μ 2πλά πέδιλα)λ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Σαρμ Ελ Σέιχ

10.Χαλέμου Σταυρούλα, Μεσογειακό Κύπελλο (1μ. Γ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βελιγράδι

11.Πιπινιάς Γιάννης, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (100μ επιφάνεια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

12.Μπόνιας Χρήστος, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (100μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

13.Μυλωνάκης Τάσος, Παράκτιοι Μεσγειακοί Αγώνες (50μ άπνοια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

14.Αντωνιάδης Στέφανος, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (50μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

15.Παναγιωτίδου Ιωάννα, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (400μ επιφάνεια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

16.Κτενά Σοφία, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (200μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

17.Εθνική Ομάδα (Αντωνιαάδης, Μπόνιας, Κτενά, Θωμάκου), Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (4χ50μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

18.Αρμουτσής Μάριος, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (4.000μ. OW), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

19.Δρυγούτης Κωνσταντίνος, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (2.000μ. OW), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

20.Εθνική Ομάδα (Πιπινιάς, Αρμουτσής, Θωμάκου, Πολίτου), Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (2.000μ OW), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

21.Διαμαντή Αθανασία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

22.Διαμαντή Αθανασία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ πεταλούδα), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

23.Διαμαντή Αθανασία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ πεταλούδα), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

24.Γεωργοπούλου Ιωάννα, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ ύπτιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

25.Γεωργοπούλου Ιωάννα, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ ύπτιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

26.Ζουμπούλογλου Δημήτρης, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

27.Εθνική Ομάδα (Γεωργοπούλου, Λύρα, Χατζή, Καλογέρη), Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (4χ200μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

28.Γκιουρτζίδης Δανιήλ, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

29.Χριστοδούλου Στέλλα, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (800μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

30.Εγγλεζάκης Κωνσταντίνος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

31.Εθνική Ομάδα (Ανδρεόπουλος, Ασπουγαλής, Δρόσος, Ζουμπούλογλου), Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (4χ100μ Μ. Ομαδική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

32.Μάρκος Δημήτρης, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (400μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

33.Ανδρεόπουλος Θόδωρος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ ύπτιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

34.Χαλέμου Σταυρούλα, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (1μ. Γ'),Λ ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

35.Χαλέμου Σταυρούλα, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (3μ. Γ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

36.Τσιρίκος Θάνος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (3μ. Α'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

37.Τσιρίκος Θάνος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (Σταθερά Α'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

38.Γεωργοπούλου Λυδία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (3μ. Β'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

 

ΧΑΛΚΙΝΑ (45)

1.Βαζαίος Ανδρέας, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (25μ.) Ανδρών – Γυναικών (100μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γλασκόβη

2.Ντουντουνάκη Άννα, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (25μ.) Ανδρών – Γυναικών (100μ πεταλούδα), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γλασκόβη

3.Μυλωνάκης Τάσος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (100μ υποβρύχιο), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

4.Μυλωνάκης Τάσος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (50μ άπνοια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

5.Εθνική Ομάδα (Αντωνιάδης, Θωμάκου, Κτενά, Μπόνιας), Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (4χ100μ 2πλά πέδιλα Μικτή), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

6.Αντωνιάδης Στέφανος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (400μ 2πλά πέδιλα), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

7.Κτενά Σοφία, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (50μ άπνοια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γιάννενα

8.Παπαστάμος Απόστολος, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων (200μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Βουδαπέστη

9.Εθνική Ομάδα (Καλαϊτζόπουλος Χρ., Μανιάτη, Στάμου, Καλαϊτζόπουλος Παρ.), Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων (4χ100μ 2πλά πέδιλα Μικτή), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Σαρμ Ελ Σέιχ

10.Τσιγγέλης Θωμάς, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων (1.500μ επιφάνεια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Σαρμ Ελ Σέιχ

11.Βαλαλάς Χρήστος, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων (50μ άπνοια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Σαρμ Ελ Σέιχ

12.Βακιρτζή Ηλιάνα, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων (50μ άπνοια), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Σαρμ Ελ Σέιχ

13.Ασπουγαλής Αρκάδιος, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων (50μ πρόσθιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καζάν

14.Εθνική Ομάδα  (Άννα Μήτσου, Μαρία Καραγιάννη, Δέσποινα Καλογεροπούλου, Μυρτώ Γκοτζιά, Δέσποινα Ανδρεάδη, Φωτεινή Τριχά, Σοφία Τορνάρου, Χριστίνα Σιούτη, Στεφανία Σάντα, Βασιλική – Ραφαέλα Λασκαρίδου, Μυρτώ Κάσσαρη, Νεφέλη – Χρυσούλα Χαλδαίου, Καδιανή Κυριακάκη, Ευφροσύνη Τσιμάρα), Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κορασίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ, Κίρισι

15.Εθνική Ομάδα (Φραγκάκη, Γιαλαμά, Κουργιαντάκη, Κουτσελίνη, Παπάζογλου, Πλατανιώτη, Βασιλοπούλου, Ζουζούνη), Ευρωπαϊκό Κύπελλο (Ομαδικό Ελεύθερο), ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Αγία Πετρούπολη

16.Εθνική Ομάδα (Φραγκάκη, Γιαλαμά, Καραπαναγιώτου, Κουτσελίνη, Παπάζογλου, Πλατανιώτη, Βασιλοπούλου, Ζουζούνη), Ευρωπαϊκό Κύπελλο (Ομαδικό Τεχνικό), ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Αγία Πετρούπολη

17.Κάχρης Αλέξανδρος, Ολυμπιακό Φεστιβάλ Νέων (400μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Μπακού

18.Εθνική Ομάδα (Γκογκόση, Χάρα, Στούρα, Βλάχου), Μεσογειακό Κύπελλο (4χ100μ Μ. Ομαδική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Μπουργκάς

19.Γεωργοπούλου Λυδία, Μεσογειακό Κύπελλο (1μ. Β'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βελιγράδι

20.Γεωργοπούλου Λυδία, Μεσογειακό Κύπελλο (3μ. Β'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βελιγράδι

21.Καρακώστα Ιωάννα, Μεσογειακό Κύπελλο (1μ. Δ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βελιγράδι

22.Καρακώστα Ιωάννα, Μεσογειακό Κύπελλο (Σταθερά Δ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βελιγράδι

23.Σαχίνη Άννα – Μαρία, Μεσογειακό Κύπελλο (Σταθερά Β'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βελιγράδι

24.Χαλέμου Σταυρούλα, Μεσογειακό Κύπελλο (3μ. Γ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βελιγράδι

25.Καπνόπουλος Παναγιώτης, Μεσογειακό Κύπελλο (1μ. Δ'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βελιγράδι

26.Εθνική Ομάδα (Καράγγελου, Ελένη, Παγώνη, Ζώταλη, Μπέκου, Μανασάκη, Μολόζη, Καραμάνη, Βασιλοπούλου, Φράγκου), Μεσογειακό Κύπελλο (Κόμπο), ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Γενεύη

27.Θωμάκου Ευδοξία, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (2.000μ 2πλά πέδιλα OW), ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Πάτρα

28.Αρνιακός Γιώργος, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες (5χλμ), OPEN WATER, Πάτρα

29.Εθνική Ομάδα (Μανιός, Αρνιακός, Απλαντή), Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες, OPEN WATER, Πάτρα

30.Λύρα Ανθή, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

31.Μπίλας Στέργιος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (50μ ύπτιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

32.Ασπουγαλής Αρκάδιος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ πρόσθιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

33.Τασάκου Αφροδίτη, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ πρόσθιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

34.Βλαχογιαννάκος Παναγιώτης, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (1500μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

35.Βλαχογιαννάκος Παναγιώτης, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (400μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

36.Καλογέρη Ζαχαρούλα, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

37.Καλογέρη Ζαχαρούλα, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

38.Κιρτσόγλου Βασιλική, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ ύπτιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

39.Κουρουνιώτη Δάφνη, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (200μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

40.Κουρουνιώτη Δάφνη, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (400μ Μ. Ατομική), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

41.Χατζή Μαρία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ πρόσθιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

42.Θώμογλου Σάββας, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (100μ πρόσθιο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

43.Χριστοδούλου Στέλλα, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (400μ ελεύθερο), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, Καβάλα

44.Τσιρίκος Θάνος, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (1μ. Α'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

45.Σαχίνη Άννα – Μαρία, Βαλκανικοί Αγώνες Νέων (3μ. Β'), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, Βάρνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ