ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / Β’ ΦΑΣΗ

Επέστρεψε στις νίκες ο Νηρέας Χαλανδρίου, 13-8 τον ΝΟ Ρεθύμνου

02.02.2020 12:05       501

Ο Νηρέας Χαλανδρίου επέστρεψε στις νίκες στη Β' φάση της Α' Εθνικής Γυναικών, καθώς επικράτησε του ΝΟ Ρεθύμνου με 13-8, την Κυριακή (2/2), στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του ομίλου.

Ο αγώνας στο πρώτο οκτάλεπτο ήταν αμφίρροπος για τις δύο ομάδες (3-3), όμως στο ημίχρονο τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγιάννη ανέβασαν πολύ το ρυθμό τους και απέκτησαν διαφορά 6 τερμάτων, προηγούμενες με 10-4. Στην επανάληψη, ο ΝΟ Ρεθύμνου προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά, όμως ο Νηρέας διατήρησε το προβάδισμα και έφτασε στη δεύτερη νίκη του στη Β' φάση με το τελικό σκορ να λήγει 13-8.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   8-13

Τα οκτάλεπτα: 3-3 , 1-7 , 2-1 , 2-2

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Ζοφώλη Ν., Μαλλιαρού, Κυριακάκη 2, Φραγκιουδάκη 4, Φαρμάκη, Γαβαλά, Φραγγελάκη 1, Ζοφώλη Β., Παναγιωτάκη, Λιμπιτάκη Σ. 1, Λιμπιτάκη Α.

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά 3, Μαντουδιώτη, Τριχά 2, Πάτερου 1, Τορνάρου 4, Μπόβαλη, Αγγελίδη 1, Παπαναστασίου, Κάσσαρη 1, Νιαρχάκου, Κοβάτσεβιτς Ν. 1, Παναγιότι, Κοβάτσεβιτς Σ.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Μπιράκης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.