ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / LEN EURO LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Επιβλητική νίκη του Ολυμπιακού, 20-6 την Χάντι Μανσίσκ

26.01.2019 19:37       516

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση κόντρα στην Ρωσική Χάντι Μανσίσκ, την οποία νίκησε με το ευρύ 20-6, για την 2η αγωνιστική του Γ’ ομίλου της LEN Euro League γυναικών και βρίσκεται πολύ κοντά στην κατάληψη της πρώτης θέσης.

Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη στοχεύει στην πρώτη θέση, που θα έχει ως αποτέλεσμα μία καλύτερη κλήρωση στην  προημιτελική φάση του θεσμού.

Οι «ερυθρόλευκες» ήταν ανώτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήραν από νωρίς το προβάδισμα (4-2), ενώ στο ημίχρονο αύξησαν τη διαφορά (9-3). Η ίδια εικόνα υπήρξε και στο δεύτερο ημίχρονο, με το τελικό σκορ να είναι 20-6 υπέρ του Ολυμπιακού.

Με τη νίκη αυτή, ο Ολυμπιακός έφτασε τους 6 βαθμούς και βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου. Αύριο θα αντιμετωπίσει την οικοδέσποινα Πάντοβα, από την Ιταλία, με σκοπό το απόλυτο και την πρωτιά στον Γ’ όμιλο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΣΙΣΚ 20-6

Τα οκτάλεπτα: 4-2 , 5-1 , 5-2 , 6-1

Ολυμπιακός: Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ε. 2, Έγκενς 4, Ελευθεριάδου 2, Μανωλιουδάκη, Μπάκλινγκ 2, Ασημάκη 3, Πλευρίτου Μ., Γκόφερς 1, Πλευρίτου Β. 1, Τσουκαλά 4, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου

Χάντι Μανσίσκ: Πέρσινα, Ισάκοβα 1, Κουζίλεβα, Ρζάβσκαγια 1, Ζαβιάλοβα, Λαπίνα, Λεόνοβα, Τιμοφέεβα 1, Σιμόνοβα 2, Σιτιατζίνα, Κόκλοβα 1, Στεπακίνα

Στο δεύτερο χρονικά παιχνίδι: Πάντοβα - Ματαρό   11-7