ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Επτά συν ένα παιχνίδια για την 7η αγωνιστική

  18.11.2021 12:14       741

Επτά (7) παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, διεξάγονται το Σάββατο (20/11), ενώ η αγωνιστική ολοκληρώνεται την προσεχή Τρίτη (23/11).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*Ποσειδώνιο   15.00   ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ – ΑΕΚ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

*«Αντώνης Δημητρόπουλος» 15.00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*Δημοτικό Γουδή         16.00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Γιώργος Σταυρίδης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*Δημοτικό Περιστερίου           15.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Βασιλείου, Μιχάλης Μάρκοβιτς)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

*Ιωνικό            17.00   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ανδρέας Μοίραλης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Τάκης Ταναϊνης

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης       17.30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Ανδρέας Κατσώνης, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*Λαιμός, ΝΟΒ 18.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Ανέστης Κωνσταντινίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

Τρίτη, 23/11

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*Εθνικό Πειραιά          19.30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                    107-33 18

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                   83-61   15

3.ΑΕΚ                                  63-54   12

-.ΕΘΝΙΚΟΣ                           62-54   12

5.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO           58-73   6

-.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                 50-66   6

7.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                 52-74   3

8.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ               41-101 0

ΣΚΟΡΕΡ

25 Φουντούλης (Ολυμπιακός), 19 Γούνας (Απόλλων), Κριγιέστορατς (ΑΕΚ)17 Μιγιούσκοβιτς (ΑΝΟ Γλυφάδας), Σολανάκης (Απόλλων)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         92-33   18

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                    76-57   15

3.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                       72-44   12

-.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              75-51   12

5.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             58-71   6

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                     61-85   6

7.ΝΟ ΧΙΟΥ                         32-71   1

8.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    47-101 1

ΣΚΟΡΕΡ

21 Δήμου Δ. (Πανιώνιος), 19 Μοσκόφ (Πανιώνιος), 18 Παπασηφάκης (ΓΣ Περιστερίου), 16 Αράγια (ΟΥΚ Βόλου), 15 Τοτ (ΝΟ Χανίων)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ