ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Εύκολα (19-9) πέρασε ο ΝΟ Βουλιαγμένης από το Περιστέρι

27.09.2023 22:12       8620

Ανώτερος ο ΝΟ Βουλιαγμένης νίκησε εύκολα 19-9 στο Περιστέρι την γηπεδούχο ομώνυμη ομάδα.

Ο αγώνας εξ αναβολής για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του ΝΟΒ που συνεχίσει στο Champions League.

Ο φιλοξενούμενος δέχθηκε μόλις δυο τέρματα στο ημίχρονο ενώ 10 από τα 28 συνολικά τέρματα σημειώθηκαν στην τελευταία περίοδο.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 9-19

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 1-5, 2-6, 5-5.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Ζαφειράκη, Πετάση, Λαλούση, Γροζοπούλου 2, Αποστολίδου, Κόλλια 1, Σκαρμούτσου, Μπερίκου, Πέττα, Λασκαρίδου 4, Κάσσαρη 2, Γκότζια, Καραγιάννη.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα 1, Καλογεροπούλου 1, Ελληνιάδη 4, Γιαννοπούλου 1, Κρασσά 1, Σλίκινγκ 3, Κουρεμέτη, Λαγού, Ανδρεάδη 1, Τζούστρα 5, Αγγελίδη 2, Λουπάκη, Καπετοπούλου, Βάλβη.

Διαιτητές: Χατζηγούλας, Κόκκινις

Αλυτάρχης: Σωτήρης Καλογήρου

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος