ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Έξι (6) συν ένα (1) παιχνίδια

  01.11.2019 12:45       438

Με την 6η αγωνιστική συνεχίζεται αύριο (2/11) το 34ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Αναλυτικά:

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 14.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Κώστας Κυράνης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*Λαιμός, ΝΟΒ 14.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*Εθνικό Πειραιά 17.00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Αλίμου 17.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΟΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Ανέστης Κωνσταντινίδης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Δημοτικό Γουδή 18.30 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Χρήστος Κουρτίδης, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 20.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Την Δευτέρα (4/11), για την 7η αγωνιστική, θα διεξαχθεί ένα (1) παιχνίδι, λόγω των υποχρεώσεων του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ (8/11 με τη Σόλνοκ στην Ουγγαρία).

*Εθνικό Πειραιά 17.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδες            Αγ. Νίκ. Ισ. Ήττ. Τέρμ. Βαθμ.

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 5    5      0    0      93-24 15

-.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.5    5      0    0      65-43 15

3.ΝΟ ΒΟΥΛ/ΝΗΣ 5   4      0    1      64-35 12

-.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 5 4      0    1     50-42 12

5.ΥΔΡΑΪΚΟΣ      5    3      1    1     46-45 10

6.ΠΑΟΚ            5    2       0    3     48-55 6

.........................................................................................................

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 5 2      0    3     38-49 6

8.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   5    1      1    3     42-45 4

........................................................................................................

9.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   5    1      0    4     47-63 3

-.ΕΘΝΙΚΟΣ       5    1      0    4     30-49 3

-.ΝΟ ΧΙΟΥ        5    1      0    4     34-64 3

12.ΠΑΟ            5    0      0    5     39-82 0

Επόμενη αγωνιστική (9/11): Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης (4/11), Παναθηναϊκός – Πανιώνιος, ΝΟ Χίου – Εθνικός, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης (19/11), ΠΑΟΚ – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟ Γλυφάδας – Υδραϊκός

ΣΚΟΡΕΡ

23 Μοσκόφ (Απόλλων), 18 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), 14 Μπάσιτς (ΝΟ Βουλιαγμένης), 12 Γεννηδουνιάς (Ολυμπιακός), Γούνας (Ολυμπιακός), Σαρτζετάκης (ΝΟ Χανίων), Τρούλος (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου).

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ