ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Έξι παιχνίδια για την 7η αγωνιστική

  11.11.2022 10:37       1015

Συνεχίζεται το Σάββατο (12/11), με την 7η αγωνιστική, το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*16.30 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*17.30 Ιωνικό / Χίος   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής & Αλυτάρχης: Νίκος Σταυρόπουλος

*20.30 Δημοτικό Αλίμου       ΑΕΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Στις, 16/11: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΥΔΡΑΙΚΟΣ

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     6          6          0          0          107-16 18

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        6          5          0          1          77-55   15

3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 6          3          1          2          51-57   10

4.ΕΘΝΙΚΟΣ            6          3          0          3          59-57   9

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ           6          3          0          3          51-63   9

6.ΑΕΚ                   6          2          0          4          41-71   6

7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.     6          1          0          5          33-76   3

8.ΝΟ ΧΙΟΥ            6          0          1          5          55-79   1

Σκόρερ

23 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 16 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 14 Κοπελιάδης (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Κολόμβος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Χαλατζιάν (ΝΟ ΧΙΟΥ)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*14.00 Δημοτικό Ιλίσιο          14.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από KOE TV

*15.00 Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Γιώργος Βορδουνάς

*17.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Νίκος Μπουδραμής, Γρηγόρης Σπανούδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Βούλα Κοζομπόλη & Δήμητρα Ασιλιάν

Στις 26/11: ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Βαθμολογία

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ    6          6          0          0          90-47   18

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ     5          5          0          0          75-34   15

3.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO    6          4          0          2          56-52   12

4.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ          5          3          0          2          52-36   9

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ            6          3          0          3          62-67   9

6.ΑΟ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ       6          2          0          4          47-68   6

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                  6          0          0          6          38-72   0

8.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                  6          0          0          6          39-83   0         

Σκόρερ

20 Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ), 17 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 16 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ), 13 Τοτ (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ