ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Φαληριώτικα χαμόγελα στο φινάλε, 8-7 τον Εθνικό (pics)

18.10.2024 22:18       592

Με γκολ του Ογκουζτσάν στα 42 δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε, το Παλαιό Φάληρο επιβλήθηκε στην έδρα του επί του Εθνικού με 8-7, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών και στο πλαίσιο του Α' Ομίλου, το βράδυ της Παρασκευής (18/10).

Με τον Νίκο Καρακάση και τον Αιγύπτιο Αμρ Μπάσερ κανονικά στη σύνθεση -δεν είχαν αγωνιστεί στην πρεμιέρα με αντίπαλο τον Πανιώνιο-, η ομάδα του Κώστα Βαμβακάρη προηγήθηκε 4-0 στην πρώτη περίοδο και 7-4 στο ημίχρονο. Όμως, η αλλαγή τερματοφύλακα που έκανε ο Φάνης Κουντουδιός για τον Εθνικό, με την είσοδο του νεαρού Πανάρετου, άλλαξε τη μορφή του αγώνα, με το Παλαιό Φάληρο να μένει "άσφαιρο" για 15 λεπτά και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σε 7-7 με τον Λιαπάκη, 1.46 πριν από τη λήξη.

Οι γηπεδούχοι έχασαν επίθεση με παίκτη παραπάνω, αλλά στην εξέλιξη της φάσης ο Ογκουζτσάν από τα 2μ. πέτυχε το νικητήριο γκολ, 42 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 8-7

Οκτάλεπτα: 4-0, 3-4, 0-1, 1-2.

Δείτε τις συνθέσεις τα γκολ και τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Δείτε αναλυτικά τη διακύμανση, όπως μεταδόθηκε από το Live Results της ΚΟΕ ΕΔΩ.