ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Φινάλε του Α' Γύρου

  31.01.2020 10:43       372

Με τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (1-2/2) το 34ο πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών και ολοκληρώνεται ο Α' Γύρος της Α' Φάσης του.

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 1/2

*Δημοτικό Ιλίσιο 15.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 16.00 ΑΕΚ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Κυριακή, 2/2

*”Αντώνης Πεπανός”, Πάτρα 14.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Καλαμάτας 14.00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ (Κώστας Βασιλείου, Κώστας Γκότσης

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 97-37 18

-.ΑΕΚ                    84-42 18

3.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ        67-59 9

4.ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛ.   56-62 7

....................................................

-.ΠΕΚΕΒ                65-82 7

6.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ        51-53 6

-.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ        53-72 6

8.ΝΟ ΚΑΛ / ΤΑΣ    31-97 0

Επόμενη αγωνιστική (15/2): ΠΕΚΕ Βροντάδου – Τρίαινα Βούλας, Ηλυσιακός – ΓΣ Περιστερίου, ΑΕΚ – ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών (16/2)

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 1/2

*Δημοτικό Γέρακα 14.00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ανδρέας Μοιράλης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Κυριακή, 2/2

*Εθνικό Λάρισας 13.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Γρηγόρης Σπανούδης, Αρίσταρχος Σπυρόπουλος)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 15.30 ΜΙΛΩΝ – ΟΦΘ (Στέλιος Μικεδάκης, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*Δημοτικό Χαϊδαρίου 16.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Νίκος Μαρινάκης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 62-46 14

2.ΟΦΘ           65-55 13

3.ΑΡΗΣ ΘΕΣ.  68-64 9

4.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 54-54 8

...........................................................

-.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 55-59 8

6.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ   52-52 7

7.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 38-51 4

8.ΜΙΛΩΝ          47-60 2

Επόμενη αγωνιστική (16/2): Νηρέας Γέρακα – Μίλων (15/2), ΟΦΘ – ΟΥΚ Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΟ Λάρισας – ΓΣ Ηλιούπολης

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ