ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Φινάλε του Α' Γύρου στο πρωτάθλημα

  03.01.2019 15:19       393

Ολοκληρώνεται, το Σάββατο (5/1) ο Α' Γύρος του 33ου πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, με το ακόλουθο πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

*Εθνικό Πειραιά 14.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Μοίραλης, Μαρκοπούλου)

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*Ποσειδώνιο 15.00 ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ – ΝΟ ΧΙΟΥ Astra Lines (Αχλαδιώτης, Χατζηγούλας)

*Λαιμός, ΝΟΒ 16.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παϊρακταρίδης, Θωμάς)

*”Αντ. Δημητρόπουλος”, ΑΝΟΓ 17.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μπιράκης, Κραβαρίτης)

*Δημοτικό Γουδή 18.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΟΚ (Σταυρίδης, Πολυχρονόπουλος)

*Δημοτικό Π. Φαλήρου 20.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μπουδραμής, Παϊρακταρίδης)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σωματείο         Αγ. Νίκ. Ισοπ. Ήττες Τέρμ. Βαθμ.

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 10 10     0        0         159-41 30

2.ΝΟ ΒΟΥΛ /ΝΗΣ 10 8     1        1         94-59 25

3.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 10 8      0        2         94-77 24

4.ΥΔΡΑΪΚΟΣ      10  5      2        3         98-83 17

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 10 5    2         3         79-82 17

6.ΠΑΟΚ            10   5     0         5         83-77 15

.............................................................................................................

-.ΕΘΝΙΚΟΣ       10   4     3         3         74-73 15

8.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 10     4     1         5         78-84 13

............................................................................................................

9.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 10 4  0         6         72-86 12

10.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ10 1 1         8         56-85 4

11.ΝΟ ΧΙΟΥ Astra  10  1 0         9         70-123 3

12.ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ    10  0 0        10       62-149 0

Επόμενη αγωνιστική (12/1): Εθνικός – ΝΟ Χίου Astra Lines, ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ – Υδραϊκός, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Χανίων, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΠΑΟΚ, Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός

ΣΚΟΡΕΡ

44 Μοσκόφ (Απόλλων), 31 Γούνας (Ολυμπιακός), 23 Μιμίδης Στ. (ΝΟ Χίου), 22 Γεννηδουνιάς (Ολυμπιακός), Ίρβιγκ (Υδραϊκός), 21 Γαρδίκας (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Καρούντζος (ΠΑΟΚ), Αλιχανίδης Μ. (ΟΦΘ), 18 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), 16 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ Γλυφάδας), Πρέκας (Υδραϊκός), Στελάτος (Υδραϊκός)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ