Ξέσπασε στην Ολλανδία η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Κορασίδων Κ15, τη νίκησε 14-7 και αύριο Πέμπτη 4/7 στις 17:00 θα διεκδικήσει απέναντι στην Ιταλία την 5η θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα που διεξάγεται στη Μανίσα της Τουρκίας.
Νταμπλ-σκορ λοιπόν που «χτίσθηκε» κυρίως στην καταπληκτική τρίτη περίοδο όπου το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα είχε επί μέρους σκορ 6-1.
Η εξέλιξη της αναμέτρησης αναλυτικά ΕΔΩ.
ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ 7-14
Οκτάλεπτα: 2-3, 2-3, 1-6, 2-2
ΕΛΛΑΔΑ (Γιώργος Τσόκας): Σάλεχ, Λαμπροπούλου, Μουζή 1, Μπίκου, Κουνδουράκη 1, Σταυρίδου, Καραγιάννη 4, Κρασσά 2, Παπαδοπούλου, Μπιτσάκου 2, Ντούλη 1, Σαλταμανίκα 3, Πασβάντη.
Στον τελικό θα αναμετρηθούν Ισπανία-Ουγγαρία.
Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος