ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Για την 4άδα και την αποφυγή της ζώνης υποβιβασμού

  10.05.2022 13:40       1459

Οι πρώτοι αγώνες της Γ2 Φάσης των πλέι οφ και πλέι άουτ του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, διεξάγονται αύριο (11/5) και την Πέμπτη (12/5).

Τετάρτη, 11/5, πλέι οφ

*Ποσειδώνιο   14.30   ΟΦΘ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Αγγελίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*«Αντώνης Πεπανός» / Πάτρα           20.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Δημοτικό Ιλίσιο        20.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

*Δημοτικό Ιλίσιο        21.15   ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Τετάρτη, 12/5, πλέι άουτ

*Δημοτικό Ηλιούπολης          13.30   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Εθνικό Ηρακλείου    15.00   ΟΦΗ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Δημήτρης Γερόλιμος, Κυριάκος Δασκαλάκης)

*«Αντώνης Πεπανός» / Πάτρα           21.00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Πέμπτη, 12/5

*Λαιμός / ΝΟΒ          13.30   ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΣΚ ΡΟΗ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Οι δεύτεροι αγώνες, τόσο στα πλέι οφ όσο και τα πλέι άουτ, την Παρασκευή (13/5):

Πλέι οφ

*Δημοτικό Χαλανδρίου          14.30   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΟΦΘ

*Εθνικό Λάρισας        20.00   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

*Δημοτικό Γέρακα      20.00   ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

*Δημοτικό Νίκαιας     20.45   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

Αν και όπου χρειαστούν 3οι αγώνες, την Κυριακή (15/5)

*«Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ          12.00   ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

*«Αντώνης Πεπανός» / Πάτρα           14.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

*Ποσειδώνιο   14.30   ΟΦΘ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

*Δημοτικό Ιλίσιο        17.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Πλέι άουτ

*Δημοτικό Καλαμάτας           15.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΟΦΗ

*Εθνικό  Κέρκυρας     16.00   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

*Δημοτικό Χαϊδαρίου 21.00   ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

Σάββατο, 14/5

*Δημοτικό Ηλιούπολης          21.00   ΣΚ ΡΟΗ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

Κυριακή (15/5)

*Δημοτικό Νίκαιας     12.00   ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΣΚ ΡΟΗ

*Δημοτικό Ηλιούπολης          13.30   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

*«Αντώνης Πεπανός» / Πάτρα           15.00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

*Εθνικό Ηρακλείου    15.00   ΟΦΗ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Οι ομάδες που θα πετύχουν 2 Νίκες, συνεχίζουν στην επόμενη φάση των πλέι οφ για θέσεις 1-4, ενώ οι ηττημένες για θέσεις 5-8 (πλέι οφ) και 13-16 (πλέι άουτ).

Η Ειδική προκήρυξη ΕΔΩ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ