ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Η 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος

  26.11.2019 10:47       511

Συνεχίζεται αύριο (27/11) το 34ο πρωτάθλημα υδφατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, με την 10η αγωνιστική. Αναλυτικά:

*Δημοτικό Αλίμου 16.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*”Αντώνης Δημητρόπουλος, Γλυφάδα 18.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Γιώργος Κραβαρίτης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Δημοτικό Γουδή 18.30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*ΝΟΒ, Λαιμός 18.30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Ανδρέας Κατσώνης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ανέστης Κωνσταντινίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 20.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κραβαρίτης, Φάνης Ποσποτίκης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδες            Αγ. Νίκ. Ισ. Ήττ. Τέρμ. Βαθμ.

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 9    8      1    0      163-57 25

2.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 9 7      1    1      124-70 22

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ       9    7      1    1      97-77 22

4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 9   7      0    2      110-83 21

5.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 9 5      0    4     86-91 15

6.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 9  4      0    5     73-75 12

................................................................................................................

-.ΕΘΝΙΚΟΣ         9    4     0     5     67-95 12

8.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ     9   3      1     5     74-75 10

..................................................................................................................

9.ΠΑΟΚ             9    3      0     6    78-103 9

10.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ  9    2       0     7   79-113 6

-.ΝΟ ΧΙΟΥ         9    2       0     7   56-107 6

12.ΠΑΟ             9    0       0     9   67-128 0

Επόμενη αγωνιστική (30/11): ΠΑΟΚ – Πανιώνιος, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Εθνικός, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου – Υδραϊκός, ΝΟ Χανίων – Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας

ΣΚΟΡΕΡ

37 Μοσκόφ (Απόλλων), 31 Γκουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), 25 Ίρβιγκ (Υδραϊκός), 24 Γεννηδουνιάς (Ολυμπιακός), 23 Γούνας (Ολυμπιακός), 21 Μπάσιτς (ΝΟ Βουλιαγμένης), 19 Γιόκοβιτς (Ολυμπιακός), 18 Αργυρόπουλος – Κανακάκης (Ολυμπιακός), Κουρούβανης Ν. (ΝΟ Βουλιαγμένης), 17 Κάκαρης (Ολυμπιακός), Σαρτζετάκης (ΝΟ Χανίων)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ