ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Η 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος

  16.12.2021 12:16       709

Με την 10η αγωνιστική συνεχίζεται το Σάββατο (18/12) το 36ο Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*Εθνικό Πειραιά          14.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιώργος Στεφανάκης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*Εθνικό Θεσσαλονίκης           15.00   ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Άγις Καρούλις, Γιώργος Αγγελίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

*Δημοτικό Ηλιούπολης           16.00   ΑΕΚ – ΠΑΟΚ ERGO DOMUS (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 18.30   ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης       15.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Ηλίας Δαμιανάκης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*Λαιμός, ΝΟΒ 16.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

*Δημοτικό Γουδή         16.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*Δημοτικό Αλίμου        18.00   ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Νίκος Μπουδραμής, Γρηγόρης Σπανούδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 153-51 27

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ       116-82 21

3.ΑΕΚ                               94-73   18

4.ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ          93-90   18

5.ΠΑΟΚ ERGO DOMUS       93-115 9

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              79-102 9

7.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ   64-95   6

8.ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ     73-157 0

ΣΚΟΡΕΡ

31 Φουντούλης (Ολυμπιακός), 28 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), Κριγιέστορατς (ΑΕΚ, Μιγιούσκοβιτς (ΑΝΟ Γλυφάδας), 25 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), Κεχαλάρης (ΠΑΟΚ ERGO DOMUS)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         132-57 27

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                    109-76 24

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              113-69 18

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                       103-70 18

5.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                     87-122 9

6.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ              80-105 6

7.ΝΟ ΧΙΟΥ                          52-103 4

8.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                      69-143 1

ΣΚΟΡΕΡ

26 Μοσκόφ (Πανιώνιος), 25 Δήμου (Πανιώνιος), 24 Αράγια (ΟΥΚ Βόλου), 23 Παπασηφάκης (ΓΣ Περιστερίου), 21 Τοτ (ΝΟ Χανίων)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ