ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Η 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος

  08.12.2022 13:34       868

Με πλήρη αγωνιστική δράση συνεχίζεται το Σάββατο (10/12) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Η 11η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*13.45 Δημοτικό Χαλανδρίου            ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Χρήστος Κουρτίδης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Κώστας Βλαντής

*14.30 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκος Μπουδραμής, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Δήμητρα Ασιλιάν

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

*17.00 Δημοτικό Γουδή         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Μιχάλης Μάρκοβιτς)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤ
*17.30 Ιωνικό / Χίος   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΕΚ (Ανδρέας Μοίραλης, Ανέστης Κωνσταντινίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     10        10        0          0          181-42 30

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        10        8          0          2          141-93 24

3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 10        7          1          2          85-85   22

4.ΑΕΚ                   10        5          0          5          79-100 15

5.ΕΘΝΙΚΟΣ           10        4          0          6          91-104 12

6.ΥΔΡΑΪΚΟΣ          10        3          0          7          75-119 9

7.ΝΟ ΧΙΟΥ             9          0          1          8          81-118 4

8.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.      9          1          0          8          60-132 2

Σημείωση: Ο ΝΟ ΧΙΟΥ έχει κερδίσει άνευ αγώνα (5-0) το παιχνίδι με τον ΝΗΡΕΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Σκόρερ

34 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 30 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 22 Κοπελιάδης (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 21 Κολόμβος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Πανταζόπουλος (ΝΗΡΕΑΣ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.00 Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Μιχάλης Μονιούδης, Γιώργος Αγγελίδης)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Σιώης Πολυζώης

*16.00 ΝΟΒ / Λαιμός ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*16.30 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

*17.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ            ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Βαθμολογία

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      10        10        0          0          158-77 30

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ     10        8          0          2          141-89 24

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ           10        6          0          4          87-73   18

-.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO      10        6          0          4          90-95   18

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ            10        4          0          6          95-109 12

-.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ            10        4          0          6          81-107 12

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                  10        2          0          8          70-11   6

8.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                  10        0          0          10        65-126 0

Σκόρερ

31 Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ), 26 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 25 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 24 Καρούντζος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), 23 Γαρδίκας (ΑΠΟΛΛΩΝ), Παπασηφάκης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ