ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος

  16.10.2020 10:12       630

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σάββατο (17/10) το35ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Αναλυτικά:

*Εθνικό Πειραιά 14.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

(Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ERTSports

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 14.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΟΚ

(Χρήστος Κουρτίδης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Ιωνικό, Χίος 15.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

(Ανδρέας Μοίραλης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*Δημοτικό Περιστερίου 16.30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ

(Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 17.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

(Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Δημοτικό Βόλου 17.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

(Σπύρος Αχλαδιώτης, Άγης Καρούλης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Λαιμός, ΝΟΒ 18.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΕΚ

(Ανέστης Κωνσταντινίδης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Οι αγώνες διεξάγονται χωρίς θεατές και σύμφωνα με το εγκεκριμένο από την ΓΓΑ Υγειονομικό Πρωτόκολλο.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ             ΑΓ. ΝΙΚ. ΙΣ. ΗΤΤ. ΤΕΡΜ. ΒΑΘΜ.

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.   2    2      0    0       31-11   6

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ        2   2       0    0       16-12   6

-.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ  2    2       0    0       19-16  6

-.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2    2       0    0       15-12  6

.................................................................................................................

5.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     2    1       0    1       24-13  3

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        2    1       0    1       26-17  3

................................................................................................................

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  2     1       0    1       18-17  3

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ          2     1       0    1       15-15  3 

-.ΕΘΝΙΚΟΣ           2     1        0    1      21-22  3

10.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 2    0       1     1      17-23 1

-.ΑΕΚ                   2     0       1     1      15-27 1

12.ΠΑΟΚ              2      0       0    2      20-24 0

13.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ      2     0       0     2     18-29 0

14.ΝΟ ΧΙΟΥ           2     0       0     2      8-25 0

Επόμενη αγωνιστική (24/10): ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΟΚ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΕΚ

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

10 Γούνας (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 9 Στίβενσον (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 6 Δήμου Δ. (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Παπάκος (ΠΑΟΚ), Ραντόγεβιτς (ΠΑΟΚ), Φώσκολος (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), 5 Μπλάνης (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Ράντζεν (ΑΕΚ), Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), Χονδροκούκης (ΕΘΝΙΚΟΣ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ