ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Η 4η αγωνιστική των Ανδρών

  06.11.2018 10:30       386

Με την 4η αγωνιστική συνεχίζεται αύριο (7/11) το 33ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Το πρόγραμμα:

*Ποσειδώνιο 15.00 ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ – ΠΑΟΚ (Σπανούδης, Αγγελίδης)

*Ιωνικό 17.00 ΝΟ ΧΙΟΥ ASTRA LINES – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μπουδραμής, Αχλαδιώτης)

*Δημοτικό Αλίμου 18.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μαρκοπούλου, Κουρτίδης)

*“Αντ. Δημητρόπουλος”, ΑΝΟΓ 19.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Κουρτίδης, Κωνσταντινίδης)

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*Δημοτικό Π. Φαλήρου 20.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βόσικας, Κατσώνης)

*Εθνικό Πειραιά 20.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Σταυρίδης, Πολυχρονόπουλος)

Η Βαθμολογία

Σωματείο         Αγώνες Νίκες Ισοπ. Ήττες Τέρματα Βαθμοί

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3           3        0        0        39-11     9

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ    3           3         0       0        36-23     9

3.ΥΔΡΑΪΚΟΣ      3           2         1       0        38-18     7

4.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 3        2         0       1       20-19      6

-.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 3         2          0      1        25-25     6

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 3         2          0      1        19-27     6

..........................................................................................................................

7.ΕΘΝΙΚΟΣ         3          1          1      1        20-22     4

8.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 3        1          0      2        25-22     3

........................................................................................................................

9.ΑΠΟΛΛΩΝ        3          1          0      2        17-26     3

10.ΠΑΟΚ             3          0          0      3        16-23    0

-.ΝΟ ΧΙΟΥ           3          0          0      3         25-36   0

12.ΟΦΘ              3          0           0      3        15-43    0

Επόμενη αγωνιστική (17/11): Ολυμπιακός – ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ, Απόλλων Σμύρνης – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χανίων – Εθνικός, ΓΣ Περιστερίου – Υδραϊκός, ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου ASTRA LINES

 

ΣΚΟΡΕΡ

10 Ίρβινγκ (Υδραϊκός), 8 Νάστραν (ΝΟ Χανίων), Χατζηκυριακάκης (ΝΟ Χανίων),7 Μιμίδης Στ. (ΝΟ Χίου), Μοσκόιφ (Απόλλων), Πρέκας (Υδραϊκός), Φουντούλης (Ολυμπιακός), 6 Γούνας (Ολυμπιακός), Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), Μπλάζεβιτς (ΝΟ Χίου), Στελάτος (Υδραϊκός)

 

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ