ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Η 5η αγωνιστική το Σάββατο (26/10)

  24.10.2019 11:26       437

Με την 5η αγωνιστική συνεχίζεται το Σάββατο (26/10) το 34ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Αναλυτικά:

*Εθνικό Πειραιά 14.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ (Ανδρέας Κατσώνης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*Εθνικό Χανίων 16.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, ΑΝΟΓ 16.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*Ιωνικό, Χίος 17.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Μιχάλης Κουρέτας)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Δημοτικό Γουδή 19.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 19.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδες            Αγ. Νίκ. Ισ. Ήττ. Τέρμ. Βαθμ.

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4    4      0    0      73-19 12

-.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 4   4      0    0      52-35 12

3.ΝΟ ΒΟΥΛ/ΝΗΣ 4   3      0    1      47-31 9

-.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ4   3      0    1      40-34 9

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ        4   3      0    1      39-38 9

6.ΠΑΟΚ              4   2      0    2      43-35 6

...........................................................................................................

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ    4    1      0    3 35-38 3

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 4  1      0    3 31-44 3

...........................................................................................................

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ     4    1      0    3 39-53 3

-.ΕΘΝΙΚΟΣ        4     1      0    3 25-42 3

-.ΝΟ ΧΙΟΥ         4     1      0    3 26-51 3

12.ΠΑΟ             4     0      0    4 35-65 0

Επόμενη αγωνιστική (2/11): Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χανίων, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου, Εθνικός – Παναθηναϊκός, Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας, Υδραϊκός – ΠΑΟΚ, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Ολυμπιακός

ΣΚΟΡΕΡ

20 Μοσκόφ (Απόλλων), 16 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), 11 Τρούλος (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), 10 Βουλγαράκης (ΝΟ Χανίων), Μπάσιτς (ΝΟ Βουλιαγμένης)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ