ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Η 5η αγωνιστική το Σαββατοκύριακο (21-22/10)

  20.10.2023 13:08       6865

Με πλήρες πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής συνεχίζεται, το Σαββατοκύριακο (21-22 Οκτωβρίου), το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 21/10

*15.00   «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ

Διαιτητές: Χρήστος Κουρτίδης, Γιώργος Αγγελίδης

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*15.30   «Αντώνης Πεπανός» / Πάτρα     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Διαιτητές: Κώστας Βασιλείου, Μιχάλης Μάρκοβιτς

Παρατηρητής: Ηλίας Δαμιανάκης

Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

*16.00   Εθνικό Χανίων   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης, Μανώλης Παϊρακταρίδης

Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

Αλυτάρχης: Αντώνης Καραβάνος

Κυριακή, 22/10

*17.00   Δημοτικό Γουδή               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής, Ανδρέας Κατσώνης

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από το KOE TV

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 81-26     12

2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             44-25     10

3.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 55-33     9

4.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ            29-38     6

5.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ          30-43     4

6.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ   26-49     3

-.ΝΟ ΧΙΟΥ            33-64     3

8.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ    35-55     0

ΣΚΟΡΕΡ

15 Γενηδουνιάς (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 14 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 13 Παπαναστασίου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Φώσκολος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 21/10

*14.00   Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου      ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος

Παρατηρητής: Ανέστης Κωνσταντινίδης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*15.30   Ποσειδώνιο        ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

Διαιτητές: Κώστας Κυράνης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Σιώης Πολυζώης

*20.00   Δημοτικό Αλίμου             ΑΕΚ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Διαιτητές: Αιγέας Παντελής, Στέφανος Βόσικας

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Κυριακή, 22/10

*12.00   Εθνικό Πειραιά ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης, Στάθης Κόκκινος

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ    59-32     12

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ    50-35     9

3.ΕΘΝΙΚΟΣ          45-37     7

4.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO   51 – 42  6

-.ΑΕΚ     32-30     6

6.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ            32-38     5

7.ΥΔΡΑΪΚΟΣ        25-41     1

8.ΟΦΘ  27-66     0

ΣΚΟΡΕΡ

12 Μέσκι (ΕΘΝΙΚΟΣ), 11 Παπασηφάκης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Πάβισιτς (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ