ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος και η εκκρεμότητα της 7ης

  09.11.2023 13:25       18400

Με την 8η αγωνιστική συνεχίζεται, το Σάββατο (11/11), το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

*13.30   Δημοτικό Ιλίσιο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Διαιτητές: Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Μαρία Δασκαλοπούλου

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

*15.00   Εθνικό Πειραιά ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Διαιτητές: Αιγέας Παντελής, Ανδρέας Ευαγγελινός

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*16.00   Λαιμός / ΝΟΒ    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΕΚ

Διαιτητές: Γιάννης Τσότρας, Παναγιώτης Γιαννέλλης

Παρατηρητής: Ανέστης Κωνσταντινίδης

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*16.30   Ποσειδώνιο        ΠΑΟΚ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

Διαιτητές: Κώστας Κυράνης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Σιώης Πολυζώης

18.00     Δημοτικό Περιστερίου  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ GOLDFORCE

Διαιτητές: Ανδρέας Κατσώνης, Στάθης Κόκκινος

Παρατηρητής: Ηλίας Δαμιανάκης

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

*18.30   Δημοτικό Αλίμου             ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR

Διαιτητές: Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Χρήστος Κυράνης

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

Την Κυριακή (12/11), για την 7η αγωνιστική:

*11.00   Εθνικό Πειραιά ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Διαιτητές: Χρήστος Χρονόπουλος, Γιάννης Καραδήμος

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 113-28   18

-.ΕΘΝΙΚΟΣ GOLDFORCE 117-55   18

3.ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON              126-63   16

-,ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ     94-60     16

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR          80-70     15

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ     65-67     15

7.ΑΕΚ    68-87     7

8.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             64-96     6

9.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ    66-92     4

10.ΠΑΟΚ              58-100   3

11.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 58-110   2

12.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   42-123   0

Σημείωση: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο

ΣΚΟΡΕΡ

31 Ασημάκη (ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON), 22 Ελληνιάδη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 20 Μέγκενς (ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON), Μπενέκου Άλκ. (ΕΘΝΙΚΟΣ GOLDFORCE), Νίνου Ειρ. (ΕΘΝΙΚΟΣ GOLDFORCE), 19 Μάμογλου (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Κοντογιάννη (ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON), 17 Τσιουγκρή (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Φουντωτού (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ