ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Η 9η αγωνιστική στη “μεγάλη” Κατηγορία

  21.11.2019 10:21       452

Με τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σάββατο (23/11) το 34ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Αναλυτικά:

*Ποσειδώνιο 14.00 ΠΑΟΚ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Ηλίας Δαμιανάκης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*Εθνικό Πειραιά 15.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Ανδρέας Κατσώνης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Εθνικό Χανίων 16.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Ιωνικό 17.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Δημοτικό Γουδή 19.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 20.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδες            Αγ. Νίκ. Ισ. Ήττ. Τέρμ. Βαθμ.

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 8    7      1    0     139-51 22

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.8    7      0    1     103-75 21

3.ΝΟ ΒΟΥΛ /ΝΗΣ 8  6      1     1    114-63 19

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ       8    6      1    1     86-70 19

5.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 8  4      0    4     78-84 12

-.ΕΘΝΙΚΟΣ        8     4     0     4    61-71 12

.........................................................................................................

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ    8    3      1     4    65-64 10

8.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 8  3      0     5    63-72 9

.......................................................................................................

-.ΠΑΟΚ              8    3      0     5    71-93 9

10.ΝΟ ΧΙΟΥ        8    2      0     6   53-97 6

11.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ    8   1       0     7  68-104 3

12.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 8 0     0     8  60-117 0

Επόμενη αγωνιστική (27/11): ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου, Υδραϊκός – Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Εθνικός – ΠΑΟΚ, Πανιώνιος - Ολυμπιακός

ΣΚΟΡΕΡ

33 Μοσκόφ (Απόλλων), 31 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), 22 Γεννηδουνιάς (Ολυμπιακός), Ίρβιγκ (Υδραϊκός), 20 Γούνας (Ολυμπιακός), Μπάσιτς (ΝΟ Βουλιαγμένης), 17 Καλογερόπουλος (ΝΟ Βουλιαγμένης), 16 Γιόκοβιτς (Ολυμπιακός), Σαρτζετάκης (ΝΟ Χανίων)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ