ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η 9η αγωνιστική των κοριτσιών (Ορθή επανάληψη)

  13.01.2022 11:52       1167

Πέντε (5) παιχνίδια για την 9η αγωνιστική είναι προγραμματισμένα να διεξαχθούν το Σάββατο (15/1) για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών. Αναλυτικά:       

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης       15.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Ηλίας Δαμιανάκης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

Απευθείας από το KOE TV

*Εθνικό Λάρισας         15.00   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Κυράνης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Πασχάλης Σταμούλης

*Εθνικό Πειραιά          15.30               ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Στάθης Κόκκινος)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

 

*Δημοτικό Ηλιούπολης           18.30   ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Καλουζάκης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Αναβάλλονται τα παιχνίδια: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ και ΠΑΟΚ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 6          124-28 18

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR 6          80-38   18

3.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         7          82-30   16

-.ΑΕΚ                                8          106-74 16

5.ΕΘΝΙΚΟΣ NOBELHELLAS 7          80-53   13

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                    7          76-50   13

7.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                    8          73-90   12

8.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                   8          79-102 9

-.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                7          55-82   9

10,ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ    7          32-87   0

-.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     6          33-101 0

12.ΠΑΟΚ                            7          38-123 0

ΣΚΟΡΕΡ

29 Νίνου Ειρ. (ΑΝΟ Γλυφάδας I repair), 23 Πασκάλ (ΑΕΚ), 22 Κότσια (ΑΕΚ), 20 Καρυπίδου Μελ. (ΝΟ Λάρισας), 19 Μπογκατσένκο (Πανιώνιος), 18 Καρυπίδου Ηρ. (ΝΟ Λάρισας), Στρατηδάκη (ΑΕΚ), 17 Σάπκινα (ΝΕ Πατρών), Τριχά (Ολυμπιακός), 16 Κουρέτα (ΝΕ Πατρών), Μπενέκου Άλκ. (Εθνικός Nobel Hellas), Μυριοκεφαλιτάκη (Ολυμπιακός)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ