ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η κλήρωση και οι νέες ημερομηνίες του πρωταθλήματος (Ορθή επανάληψη)

  09.03.2020 12:07       623

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (9/3) στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση των αγώνων της Γ' Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α' Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Οι 2 Όμιλοι της Γ' Φάσης και οι βαθμοί που μεταφέρονται:

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Θέσεις 1-5), 11-15/3 & 18-21/3

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 3

3.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2

4.ΕΘΝΙΚΟΣ 1

5.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 0

Σημείωση: Εκκρεμεί η απόφαση για τον αγώνα ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ, στην Β' φάση του πρωταθλήματος

Το πρόγραμμα των αγώνων:

1η αγωνιστική: ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου, Ολυμπιακός – Εθνικός

2η αγωνιστική: Εθνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός

3η αγωνιστική: Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας

4η αγωνιστική: ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης

5η αγωνιστική: Εθνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Χαλανδρίου - Ολυμπιακός

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Θέσεις 6-9), 3-5/4 & 24-26/4

1.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 6

2.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3

3.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 1

4.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 0

Το πρόγραμμα των αγώνων:

1η αγωνιστική: Πανιώνιος – ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Πατρών -ν ΝΟ Ρεθύμνου

2η αγωνιστική: Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Ρεθύμνου

3η αγωνιστική: ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας

 

Οι Ημερομηνίες των αγώνων

Οι νέες ημερομηνίες της Γ' Φάσης του πρωταθλήματος, όπως αναπροσαρμόστηκαν μετά την αναβολή του Προολυμπιακού τουρνουά των Γυναικών για τον ερχόμενο Μάϊο, έχουν ως εξής:

ΘΕΣΕΙΣ 1-5

Α' Γύρος: 11-15 Μαρτίου

Β' Γύρος: 18-21 Μαρτίου

ΘΕΣΕΙΣ 6-9

Α' Γύρος: 3-5 Απριλίου

Β' Γύρος: 24-26 Απριλίου

ΠΛΕΪ ΟΦ (1-4)

Α' Φάση: 2, 4, 5 Απριλίου

Τελική φάση: 27, 29, 31 Μαϊου, 2 και 3 Ιουνίου

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ (8-9)

2, 4, 5 Μαϊου

Οι υπόλοιπες ημερομηνίες διεξαγωγής αγώνων σε Κύπελλο Ελλάδας, Ευρωλίγκα, Len Trophy, World League και Προολυμπιακό τουρνουά:

*24 Μαρτίου: Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ (World League) – Υπό αίρεση και αναμένοντας οδηγίες και απόφαση της Fina

*28 Μαρτίου: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ευρωλίγκα)

*31 Μαρτίου: ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μπαράζ Κυπέλλου Ελλάδας)

*10-11 Απριλίου: Final - 4 Κυπέλλου Ελλάδας (Καρπενήσι)

*17-18 Απριλίου: Final – 4 Len Trophy

*21 Απριλίου: ΕΛΛΑΔΑ – ΙΤΑΛΙΑ (World League)

*24-25 Απριλίου: Final – 4 Ευρωλίγκα

*28 Απριλίου: ΕΛΛΑΔΑ – ΓΑΛΛΙΑ (World League)

*17-24 Μαϊου: Προολυμπιακό τουρνουά

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ