ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Η κλήρωση της Α’ φάσης της Α1 Ανδρών - Το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος

  14.09.2022 14:48       1692

Η ΚΟΕ σας παρουσιάζει την κλήρωση της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών της περιόδου 2022-2023, που έγινε το μεσημέρι της Τετάρτης (14/9) στο ξενοδοχείο Coral του Παλαιού Φαλήρου.

Δείτε, εξάλλου, πάνω στο σχετικό αρχείο, το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος.

 
  ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ      
               
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  (1ος) Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (2ος)   
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. (3ος) Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (4ος)
ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο. (5ος) Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO (6ος)  
ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. (7ος) Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ (8ος)  
Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (9ος) Α.Ε.Κ. (10ος)
Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ (11ος) ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο. (12ος)   
Ν.Ο. ΧΙΟΥ  (13ος) Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (14ος)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.(15ος)  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (16ος)

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α' ΟΜΙΛΟΣ, A' Γύρος

8/10/2022   15/10/2022
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.  - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.  - ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο. 
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.      ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  - Ν.Ο. ΧΙΟΥ 
ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο.  - Α.Ε.Κ.    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.    - ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. 
ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.  - Ν.Ο. ΧΙΟΥ    Α.Ε.Κ.  - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 

 

22/10/2022   29/10/2022
Ν.Ο. ΧΙΟΥ  - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.      Α.Ε.Κ.  - Ν.Ο. ΧΙΟΥ 
ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.  - Α.Ε.Κ.    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.  - ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. 
ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο.  - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.    ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο.  - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.   

 

5/11/2022
ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.  - ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο. 
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. 
Ν.Ο. ΧΙΟΥ  - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. 
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.    - Α.Ε.Κ. 

 

12/11/2022   19/11/2022
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  - ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.    Α.Ε.Κ.  - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  - Α.Ε.Κ.    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.    - ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο. 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.  - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.      Ν.Ο. ΧΙΟΥ  - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 
ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο.  - Ν.Ο. ΧΙΟΥ    ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.  - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. 

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ, B' Γύρος

3/12/2022   10/12/2022
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.    ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο.  - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. 
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.    - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ    Ν.Ο. ΧΙΟΥ  - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. 
Α.Ε.Κ.  - ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο.    ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.  - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.   
Ν.Ο. ΧΙΟΥ  - ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  - Α.Ε.Κ. 

 

17/12/2022   7/1/2023
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.    - Ν.Ο. ΧΙΟΥ    Ν.Ο. ΧΙΟΥ  - Α.Ε.Κ. 
Α.Ε.Κ.  - ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.    ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.  - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  - ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο.    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  - ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο. 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.  - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.    - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. 

 

14/1/2023
ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο.  - ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.  - Ν.Ο. ΧΙΟΥ 
Α.Ε.Κ.  - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.   

 

21/1/2023   28/1/2023
ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.  - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.  - Α.Ε.Κ. 
Α.Ε.Κ.  - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.    ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο.  - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.   
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.    - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  - Ν.Ο. ΧΙΟΥ 
Ν.Ο. ΧΙΟΥ  - ΥΔΡΑΪΚΟΣ Ν.Ο.    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  - ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. 

 

B' ΟΜΙΛΟΣ, A' Γύρος

8/10/2022   15/10/2022
Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ   Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ - Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ   Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO
Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.   Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 
Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

22/10/2022   29/10/2022
Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO - Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO
Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.   Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 
Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ   Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ - Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ   Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5/11/2022
Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO - Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ
Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.

 

12/11/2022   19/11/2022
Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.   Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ - Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ   Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO - Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ - Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO   Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ, B' Γύρος

3/12/2022   10/12/2022
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ   Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ - Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ
Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ   Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ    Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.

 

17/12/2022   7/1/2023
Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO   Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ    Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ   Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ - Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

14/1/2023
Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ - Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

21/1/2023   28/1/2023
Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ   Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ - Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ   Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO
Π.Α.Ο.Κ. DOMUS ERGO - Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ   Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 

 

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής