ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Η λίστα της ΚΟΕ προς την ΕΟΕ, με τους 116 επίλεκτους αθλητές / τριες της, για προετοιμασία

  30.04.2020 14:49       6524

Η ΚΟΕ απέστειλε στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή (ΕΟΕ), τις λίστες των 116 επίλεκτων αθλητών / τριών της, μετά των προπονητών, του τεχνικού και ιατρικού επιτελείου, προκειμένου να έχουν πρόσβαση σε αθλητικές εγκαταστάσεις για την κατ' εξαίρεση προετοιμασία τους εν όψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.

Αναλυτικά ανά Άθλημα:

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (36)

Α. ΟΑΚΑ (Ανοιχτό)

Απόστολος Χρήστου, Γιάννης Χρήστου (Παναγιώτης Βελέντζας), Ανδρέας Βαζαίος, Παναγιώτης Σαμιλίδης (Αλέξανδρος Νικολόπουλος), Θανάσης Κυνηγάκης, Γιάννης Γεωργαράκης, Μαρία – Θάλεια Δρασίδου, Κων/νος Μερετσόλιας (Βαγγέλης Κοζομπόλης, Στέργιος Γιαννούτσος, Γιώργος Μωραϊτης), Γιώργος Σπανουδάκης, Βαγγέλης Μακρυγιάννης, Δημήτρης Δημητρίου (Δημήτρης Αθυμαρίτης), Κων/νος Εγγλεζάκης, Ιωάννα Σαχά (Μίλτος Κανελλόπουλος), Γεωργία Δαμασιώτη (Γιώργος Δαμασιώτης), Κώστας - Μανώλης Στάμου (Γιώργος Βάλλας), Νικολέττα Παυλοπούλου (Δημήτρης Δαμασιώτης)

Β. ΕΑΚ Αγίου Κοσμά (Κλειστό) / Εθνικό Πειραιά

Άννα Ντουντουνάκη, Στέφανος Δημητριάδης (Τάσος Καράμπελας), Κέλλυ Αραούζου (Παναγιώτης Καλογερόπουλος), Δημήτρης Νέγρης, Ανδρέας Γεωργακόπουλος, Ηλέκτρα Λεμπλ (Νίκος Γέμελος, Στέλιος Φιλόπουλος), Δημήτρης Μάρκος (Αλέξανδρος Μωραϊτης), Νόρα Δράκου, Δανιήλ Γιουρτζίδης, Παναγιώτης Βλαχογιαννάκος, Στέργιος – Μάριος Μπίλας (Άκης Οικονόμου), Βασίλης Σοφικίτης (Κώστας Τοκμετζίδης)

Γ. Ποσειδώνιο (Ανοιχτό)

Σάββας Θώμογλου, Θόδωρος Ανδρεόπουλος (Τάσος Παπαδόπουλος), Αρκάδιος Ασπουγαλής (Μίλτος Χαλκιάς), Δημήτρης Ζουμπούλογλου (Γιώργος Πουλαρινός), Οδυσσέας Μελαδίνης (Γιώργος Αδάμ)

Δ. Δημοτικό Αιγάλεω

Παναγιώτης Μπολάνος (Γιώργος Μανιάτης)

Ε. Εθνικό Χανίων

Απόστολος Παπαστάμος, Αλέξανδρος Κάχρης (Κώστας Τζιλιβάκης)

Σημείωση: Σε παρένθεση οι προπονητές τους

 

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (42)

Α. ΑΝΔΡΕΣ (ΕΑΚ Αγίου Κοσμά (Ανοιχτό) / Εθνικό Πειραιά)

Κώστας Μουρίκης, Κώστας Κάκαρης, Κώστας Γενηδουνιάς, Γιώργος Δερβίσης, Δημήτρης Σκουμπάκης, Στέλιος Αργυρόπουλος – Κανακάκης, Αλέξανδρος Γούνας, Μάνος Ζερδεβάς, Κώστας Γκιουβέτσης, Στάθης Καλογερόπουλος, Μανώλης Πρέκας, Στέφανος Γαλανόπουλος, Κώστας Γαλανίδης, Γιάννης Φουντούλης, Άγγελος Βλαχόπουλος, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Μάριος Καπότσης, Χριστόδουλος Κολόμβος, Δημήτρης Νικολαϊδης, Παναγιώτης Τζωρτζάτος

Β. ΓΥΝΑΙΚΕΣ (ΕΑΚ Αγίου Κοσμά (Ανοιχτό) / Εθνικό Πειραιά)

Χρυσή Διαμαντοπούλου, Νικόλ Ελευθεριάδου, Χριστίνα Τσουκαλά, Βασιλική Διαμαντοπούλου, Μαργαρίτα Πλευρίτου, Άλκηστη Αβραμίδου, Αλεξάνδρα Ασημάκη, Μαρία Πάτρα, Χριστίνα Κότσια, Ειρήνη Νίνου, Ελευθερία Πλευρίτου, Ελένη Ξενάκη, Ιωάννα Σταματοπούλου, Ελισάβετ Πρωτοπαπά, Μαρία Μυριοκεφαλιτάκη, Μαρίνα Κοτσιώνη, Ιουλία – Άννα Κοντονή, Βασιλική Πλευρίτου, Ελένη Ελληνιάδη, Ιωάννα Χυδηριώτη, Φωτεινή Τριχά, Ελένη Σωτηρέλη

(Βλάχος, Λοράντος, Αρώνης, Κραβαρίτης, Μανωλιουδάκη, Ρουμπέση, Κολιάτος, Αποστολόπουλος, Μαρίνος, Αρβανιτοπούλου, Γιακουμάτος, Χριστοφοράτος)

Σημείωση: Σε παρένθεση το προπονητικό, ιατρικό και διοικητικό επιτελείο των δύο Εθνικών Ομάδων

 

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: 3

ΟΑΚΑ (Κλειστό Καταδυτήριο)

Νίκος Μόλβαλης, Θάνος Τσιρίκος, Θεόφιλος Αυθίνος

(Πέτρος Φυρίγος)

Σημείωση: Σε παρένθεση οι προπονητές τους

 

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 12

ΟΑΚΑ / ΕΑΚ Αγίου Κοσμά (Κλειστό)

Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου, Μαρία Αλζιγκούζη, Βιολέτα Ζουζούνη, Κρυσταλένια Γιαλαμά, Ελένη Φραγκάκη, Μαρία Καραπαναγιώτου, Γεωργία Βασιλοπούλου, Δανάη Καριωρή, Πηνελόπη Καραμέσιου, Αντριάννα Μισίκεβιτς, Ελένη Δεληγιάννη

(Μαρία Θηβαίου, Ναταλία Τσερνέτσκα, Ελένη Κουγιά, Παρασκευή Κοφίδη, Πέτρος Φυρίγος, Άνα Τάρρες, Ελιζάμπετ Φερνάντεζ, Αργυρώ Σαβράμη, Έφη Βούλγαρη)

Σημείωση: Σε παρένθεση, το προπονητικό, τεχνικό και ιατρικό επιτελείο

 

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (23)

Α. Δημοτικό Αιγάλεω / ΕΑΚ Αγίου Κοσμά (Κλειστό)

Τάσος Μυλωνάκης, Κων/νος Δρυγούτης, Χρήστος Μπόνιας, Σοφία Κτενά, Ειρήνη Δεληγιάννη, Παναγιώτης Κουλουριώτης, Γιώργος Καλτσουκαλάς, Ειρήνη Γκόβα, Κατερίνα Μανιάτη, Κων/νος Τσιάβος, Ευδοξία Θωμάκου, Λουκάς Καρετζόπουλος

(Αλέξανδρος Ξιάρχος, Γιώργο; Γεωργιάδης, Πέτρος Χαϊδάρης, Φραγκίσκος Σιάμος, Κλεάνθης Λιάπης, Ανάργυρος Βασιλόπουλος, Γιώργος Σαλταμανίκας)

Β. Ποσειδώνιο (Ανοιχτό)

Γιάννης Πιπίνιας, Μάριος Αρμουτσής, Βασιλεία Τσιγκόϊα, Ιωάννα Παναγιωτίδου, Δήμητρα Ακριτίδου, Κολιπετρής Βασίλης

(Γιάννης Καλαϊτζογλίδης, Βίκυ Τσίκλη, Δημήτρης Τσίκλης, Γιώργος Αδάμ)

Γ. Εθνικό Λάρισας

Αθανασία Καρατσιβή

(Παναγιώτης Παπαδημήτρουλας)

Δ. Εθνικό Χανίων

Αντώνης Τσουρουνάκης, Χριστίνα Σκυλουράκη

(Ηλίας Καλαμαρίδης)

Ε. Δημοτικό Πτολεμαϊδας

Παρασκευάς Καλαϊτζόπουλος, Χρήστος Καλαϊτζόπουλος

(Δημήτρης Καραγιάννης)

Σημείωση: Σε παρένθεση οι προπονητές τους

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ