ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ / 32οι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Η σειρά που θα αγωνιστούν οι αθλητές μας στο Τόκιο

  21.07.2021 15:20       1541

Ο Απόστολος Παπαστάμος είναι ο αθλητής μας που θα αγωνιστεί (400μ Μ. Ατομική) πρώτος απ’ όλους στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, το μεσημέρι του Σαββάτου (24/7), στους προκριματικούς της 1ης ημέρας της Κολύμβησης.

Η σειρά που θα αγωνιστούν οι αθλητές και οι ομάδες μας, σε ώρες Ελλάδας, σύμφωνα με τους διοργανωτές, έχουν ως εξής:

24 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

13.02 Παπαστάμος Απόστολος (400μ Μ. Ατομική)

13.28 Ντουντουνάκη Άννα (100μ πεταλούδα)

13.48 Εγγλεζάκης Κων / νος (400μ ελεύθερο)

25 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

04.30 Τελικός Μ. Ατομική Ανδρών

04.40 Ημιτελικοί 100μ πεταλούδα Γυναικών

04.52 Τελικός 400μ Ελεύθερο Ανδρών

13.22 Μάρκος Δημήτρης (200μ ελεύθερο)

14.19 Χρήστου Απόστολος (100μ ύπτιο)

15.10 Γκολομέεβ Κρίστιαν, Χρήστου Απόστολος, Βαζαίος Ανδρέας, Μελαδίνης Οδυσσέας (4χ100μ ελεύθερο)

25 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

05.30 Ουγγαρία - ΕΛΛΑΔΑ

26 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

04.30 Τελικός 100μ πεταλούδα Γυναικών

04.37 Ημιτελικοί 200μ ελεύθερο Ανδρών

05.31 Ημιτελικοί 100μ ύπτιο Ανδρών

06.05 Τελικός 4χ100μ ελεύθερο Ανδρών

27 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

04.59 Τελικός 100μ ύπτιο Ανδρών

13.02 Χρήστου Απόστολος (100μ ελεύθερο)

14.37 Εγγλεζάκης Κων / νος & Μάρκος Δημήτρης (800μ ελεύθερο)

27 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

09.30 Ιταλία - ΕΛΛΑΔΑ

28 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

14.15 Βαζαίος Ανδρέας & Παπαστάμος Απόστολος (200μ Μ. Ατομική)

29 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

04.30 Τελικός 800μ ελεύθερο Ανδρών

14.28 Μερετσόλιας Κώστας, Δράκου Νόρα, Χρήστου Απόστολος, Ντουντουνάκη Άννα (4χ100μ Μικτή Ομαδική MIXED)

29 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

12.20 ΕΛΛΑΔΑ - Ιαπωνία

30 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

05.16 Τελικός 200μ Μ. Ατομική Ανδρών

13.02 Γκολομέεβ Κρίστιαν (50μ ελεύθερο)

15.50 Μακρυγιάννης Βαγγέλης, Μερετσόλιας Κώστας, Βαζαίος Ανδρέας, Χρήστου Απόστολος (4χ100μ Μ. Ομαδική)

31 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

05.11 Ημιτελικοί 50μ ελεύθερο Ανδρών

05.43 Τελικός 4χ100μ Μ. Ομαδική MIXED)

31 ΙΟΥΛΙΟΥ / ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

13.50 Νότια Αφρική - ΕΛΛΑΔΑ

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

04.30 Τελικός 50μ ελεύθερο Ανδρών

05.36 Τελικός 4χ100μ Μ. Ομαδική Ανδρών

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

05.30 ΗΠΑ – ΕΛΛΑΔΑ

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

13.30 Πλατανιώτη Ευαγγελία / Παπάζογλου Εβελίνα (Ελεύθερο Ντουέτο)

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

13.30 Πλατανιώτη Ευαγγελία / Παπάζογλου Εβελίνα (Τεχνικό Ντουέτο)

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

08.00 Προημιτελικός

09.30 Προημιτελικός

12.20 Προημιτελικός

13.50 Προημιτελικός

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

13.30 Τελικός Ντουέτο

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / OPEN WATER

00.30 Κυνηγάκης Άλκης (10χλμ)

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

08.00 Θέσεις 5-8

09.30 Θέσεις 5-8

12.20 Ημιτελικός

13.50 Ημιτελικός

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

13.30 Εθνική Ομάδα (Τεχνικό Ομαδικό)

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

13.30 Τελικός Ομαδικό

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

09.30 Θέσεις 7η – 8η

11.00 Θέσεις 5η – 6η

13.40 Θέσεις 3η – 4η (Μικρός Τελικός)

16.30 Θέσεις 1η – 2η (Μεγάλος Τελικός)

Σημειώνεται ότι όλες οι προσπάθειες των αθλητών μας στο Τόκιο, θα μεταδοθούν απευθείας από τα κανάλια της Δημόσιας Τηλεόρασης (ΕΡΤ), δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα για τα αθλήματα μας.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ