ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / EUROLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ισοπαλία για τον Ολυμπιακό, 9-9 με την Πάντοβα

05.02.2016 01:02       493

Με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο η γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης του Ολυμπιακού κατάφερε να αποσπάσει πολύτιμη ισοπαλία από την Ιταλική Πάντοβα, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του τρίτου προκριματικού ομίλου της Ευρωλίγκας.

Τα κορίτσια του Χάρη Παυλίδη δεν μπήκαν καλά στο παιχνίδι και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και με 7-2 στο ημίχρονο.

Το παιχνίδι φαινόταν ότι δύσκολα μπορεί να αλλάξει, όμως οι πρωταθλήτριες Ευρώπης κατάφεραν να βρουν αντίδραση. Τρέχοντας ένα σερί 5-0, μείωσαν από 8-2 σε 8-7, πέντε λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού. Οι ιταλίδες ξαναπήραν προβάδισμα δύο τερμάτων (9-7). Το τελικό 9-9 διαμορφώθηκε με δύο γκολ της Ρομπέρτα Μπιανκόνι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα (το τελευταίο γκολ 25 δευτερόλεπτα πριν το τέλος).

ΠΑΝΤΟΒΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: 9-9

Οκτάλεπτα: 2-0, 5-2, 1-3, 1-4