ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Ισοπαλία στην Κρήτη, ο ΝΟ Χανίων με ολική επαναφορά 10-10 με τον Υδραϊκό

09.02.2019 17:21       597

Με τρομερή επιστροφή στο παιχνίδι, παρότι είχε βρεθεί να χάνει και με πέντε γκολ διαφορά, ο ΝΟ Χανίων κατάφερε να πάρει τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα του, με το τελικό 10-10 κόντρα στον Υδραϊκό, στην Κρήτη, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών.

Ο Υδραϊκός κυριάρχησε στα τρία πρώτα οκτάλεπτα του αγώνα, προηγήθηκε 7-2 και στη συνέχεια 8-4, στο ημίχρονο και 10-6 στο τέλος του τρίτου οκτάλεπτου. Με μια εκπληκτική αντεπίθεση στο τέλος, όμως, ομάδα του Ηλία Μαχαίρα (που δεν ήταν στον πάγκο, λόγω τιμωρίας) πέτυχε 4 αναπάντητα γκολ στην τελευταία περίοδο και ισοφάρισε στο τελικό 10-10.

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα: "Στο 1.29 πριν από τη λήξη της 3ης περιόδου ο έφορος της ομάδας του ΝΟ Χανίων κ. Κουβαριτάκης Αλέξανδρος διαμαρτυρήθηκε σε απόφαση των διιατητών και απεβλήθη (κόκκινη κάρτα)".

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 10-10.

Οκτάλεπτα: 2-4, 2-4, 2-2, 4-0.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μανούσος Βιζυράκης): Λεβεντάκης, Παπαδόπουλος Τρ., Πολύζος, Νάστραν 2, Χατζηκυριακάκης 1, Μπατάκης 2, Βουλγαράκης 2, Χαριτάκης 2, Μπαριωτάκης 1, Λειψάκης, Αγιωργούσης, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Αποστολάκης, Μανιουδάκης.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Καζάζης, Μιτελούδης, Κοκκινάκης 1, Πρέκας 3, Καλαργυρός, Μπλάνης, Χονδροκούκης 1, Αργυρόπουλος Κ., Στελλάτος, Τσαχειλίδης 2, Ίρβινγκ 3, Μαντής, Ρουμάνης.

Διαιτητές: Κουρέτας, Παϊρακταρίδης

Αλυτάρχης: Νίκος Βλαζάκης