ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Ήττα (7-8) από την Προ Ρέκο, για τον ΝΟ Βουλιαγμένης στον τελικό του Τσάμπιονς Καπ Γυναικών

05.05.2012 16:48       1208

Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε η γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης του ΝΟ Βουλιαγμένης, στον τελικό του Τσάμπιονς Καπ.

Οι παίκτριες του Κώστα Δήμου ηττήθηκαν στο Κίρισι από την ιταλική Προ Ρέκο με σκορ 8-7 και κατέλαβαν τη δεύτερη θέση της διοργάνωσης.

Ο ΝΟΒ δεν  κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα του 1ου 8λεπτου (4-2) αφού με σερί 0-4 της ιταλικής ομάδας βρέθηκε πίσω στο σκορ (4-6) και δέχτηκε γκολ (Ντράβουτς) στην εκπνοή του τρίτου 8λέπτου (5-7).

Στην τελευταία περίοδο και παρά το γκολ της Αλεξάνδρας Ασημάκη (7-8) στα 36'' από τη λήξη του αγώνα, δεν μπόρεσε να ανατρέψει τα δεδομένα.

Τα οκτάλεπτα: 4-2, 0-3, 1-2, 2-1

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Δήμου): Κούβδου, Τσουκαλά 2, Μελιδώνη , Ξενάκη, Λιόση 1, Καλογεράκου, Ασημάκη 3, Ρουμπέση 1, Γερόλυμου ,Χυδηριώτη ,Κουτέλη, Λαρά, Λάβι

Προ Ρέκο: Φρασινέτι 3, Κότι 1, Μπιανκόνι 1, Ντράβουτς 2, Κιστελέκι 1

Στον μικρό τελικό, η οικοδέσποινα Κίνεφ νίκησε εύκολα την Οριζόντε Κατάνια με 18-12.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Νίκος Χαραλαμπόπουλος