ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / LEN EURO CUP

Ήττα και αποκλεισμός για τον ΝΟ Βουλιαγμένης με 9-6 από την Ορτίτζια

05.12.2018 19:09       507

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης δεν κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του LEN Euro Cup, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα από την Ιταλική Ορτίτζια, με σκορ 9-6, στο Κολυμβητήριο του Λαιμού.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή με τις δύο ομάδες να είναι πολύ κοντά (2-2), ενώ με τη λήξη του ημιχρόνου η Ορτίτζια βρέθηκε μπροστά στο σκορ (3-4). Στην τρίτη περίοδο, ο ΝΟ Βουλιαγμένης δεν αξιοποίησε τον παίκτη παραπάνω και η διαφορά ανέβηκε στα δύο τέρματα (4-6). Στο τέταρτο οκτάλεπτο, η ομάδα του Λαιμού έφτασε κοντά στην ισοφάριση (6-7), όμως δεν κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα, με την Ιταλική ομάδα να παίρνει τη νίκη με 9-6 και παράλληλα, την πρόκριση στην ημιτελική φάση του LEN Euro Cup.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - ΟΡΤΙΤΖΙΑ 6-9

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-2 , 1-2 , 2-3

ΝΟ Βουλιαγμένης: Χρύσανθος, Μπάσιτς 1, Καλογερόπουλος, Γκιουβέτσης 2, Τσάταλιος, Γούβης, Αφρουδάκης, Μπούχα, Ποντικέας, Καπετανάκης, Τίγκας 3, Σολανάκης, Κουρούβανης

Ορτίτζια: Καρούζο, Κάσσια, Αμπέλα, Ζέλατσα 1, Ντι Λουτσιάνο, Φάρμερ 2, Τζιάκοπο, Λιφάντε 1, Ροτόντο 1, Βαπένσκι 3, Σούσακ, Ναπολιτάνο 1, Πελεγκρίνο

Διαιτητές: Μπιελιέφτσοβ, Νέμεθ