ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ / ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

Ηττήθηκε η Εθνική Εφήβων, 10-7 από την Ιταλία

05.07.2013 23:36       857

ΦΩΤΟ Αρχείου

Την ήττα με 10-7 από την οικοδέσποινα Ιταλία γνώρισε η Εθνική μας ομάδα των Εφήβων, στην 3η αγωνιστική του Μεσογειακού Κυπέλλου. Οι «Ατζούρι» κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, με την ελληνική ομάδα να βρίσκεται στην ανάπαυλα πίσω με 4 γκολ (6-2). Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξαν τα πράγματα και παρά το γεγονός πως το σύνολο του Περικλή Δαμάσκου είχε επιμέρους σκορ 3-1 στην τελευταία περίοδο, δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς.

Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Ιταλός Σόμα, ο οποίος πέτυχε 4 γκολ, ενώ από την πλευρά των Ελλήνων διεθνών, από δύο τέρματα σημείωσαν οι Μαυρωτάς και Θεοδόσης.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αντιμετωπίζει αύριο τις Σερβία (12.30) και Κύπρο (19.15).

ΙΤΑΛΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ 10-7

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-1, 3-1, 3-2, 1-3

ΙΤΑΛΙΑ:  Σόμα 4, Ροτσίνι 2, Γκαντίνι 2, Καλβάουνα 1, Ρόκο 1

ΕΛΛΑΔΑ: Μαυρωτάς 2, Θεοδόσης 2, Αθανασίου 1, Αργυρόπουλος 1, Καλογεράκος 1